Oppo Reno 8 Daha Önce Hiç Görmediğimiz Bir İşlemci İle Gelecek!

Oppo Reno 8Z

Oppo Reno 8 modelinin kullanacağı işlemci hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte Qualcomm imzalı yonga seti ile gelecek yeni model hakkında tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere Oppo Reno serisi, fiyat performans alanında modeller ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Özellikle ülkemizde satılan Reno serisi modellerinin, orta segmentte en çok ilgi gören cihazlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Oppo Reno 7 bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Ülkemizde resmi olarak satışa sunulmadan Reno 8 modeli hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte Qualcomm tarafından geliştirilen işlemci taşıyacak olan yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Oppo Reno 8 Daha Önce Hiç Görmediğimiz Bir İşlemci İle Gelecek!

Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi Bir hayli ilgi görmüştü. Seriye ait sunacak bir sonraki işlemcinin Qualcomm 7 Gen 1 olacağına dair sızıntılar mevcuttu. Sonunda yeni işlemci hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İddialara göre Oppo Reno 8 modeli Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisini kullanacak ilk akıllı telefon olacak.

Oppo Reno 8

Çin sosyal medya platformu ve Weibo’da paylaşılan detayları incelediğimizde, yeni modelin Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisine sahip olduğunu görmekteyiz. Bununla beraber cihaz hakkında ortaya çıkan ilk özelliklere baktığımızda, ekran tarafında son derece ince çerçevelere sahip bir panel karşımıza çıkıyor. Bu panelin sol üstüne konumlandırılmış bir kamera bulunuyor. Arka tarafına baktığımızda  OnePlus 10 Pro modeline benzer bir tasarım anlayışı hakim.

Üçlü kamera kurulumu ile karşımıza çıkacak olan Oppo Reno 8 modeli, ekran tarafında ise 120 Hertz tazeleme oranı sunacak. Orta üst segmente hitap eden bir akıllı telefon olacağı için özelliklerinin son derece memnun edici olacağını söyleyebiliriz. Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisinin gücü hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat piyasadaki güçlü işlemciler arasında yer alacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde söz konusu işlemciye sahip olacak diğer akıllı telefonlar hakkında da yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Apple iPhone Cihazlarda Önemli Bir Karar Aldı: Bu Modellere Elveda Deyin

>> Yanlışlıkla Sızdırıldı: iPhone 13 Type-C Girişine Sahip Olabilir!