Oppo Reno 8 Duyuruldu! Değişen Tek Şey Adı

Oppo reno 8

Oppo Reno 8 4G modeli piyasaya sürüldü. İşte yakın zamanda ülkemize de gelmesi beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo Reno serisinin ülkemizde de ilgi gören modeller arasında yer aldığını biliyoruz. Oppo yıllardır ülkemizde hizmet veren bir marka olduğu için özellikle Reno serisine ait modelleri ülkemize getiriyor. Bunun en temel sebebi ise söz konusu serinin uygun fiyatlı modeller arasında yer alması. Son yıllarda Oppo Reno modellerinin hemen hemen aynı özelliklere sahip olduğunu biliyoruz. Yakın zamanda Endonezya’da piyasaya sürülen Oppo Reno 8 4G modeli ise yine serinin önceki modeli olan Reno 7 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip. İşte Önümüzdeki aylarda Türkiye’ye de gelmesi beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo Reno 8 Duyuruldu! Değişen Tek Şey Adı

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimiz zaman, diğer Oppo Reno serisi modellerine benzer bir tasarım anlayışını hakim olduğunu görmekteyiz. Ön panelinde delikli ekran tasarımının bizleri karşıladığı model 90 Hz tazeleme oranı sunuyor. Aynı zamanda bu ekranın Full HD+ çözünürlüğüne sahip olduğunu da belirtelim. AMOLED bir panel ile gelen modelin ekran boyutu ise 6.43 inç.

Oppo reno 8

Teknik tarafa baktığımızda ise Qualcomm imzalı Snapdragon 680 yongası bizleri karşılıyor. Genellikle orta segment telefonlarda net Snapdragon 680 işlemcisini sıkça görmeye başlamıştık. Söz konusu işlemcinin de günlük yaşantıda kullanıcıyı zorlamayacak, güçlü bir yonga seti olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda bu işlemciyi desteklemek için ise 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Pil tarafına baktığımızda da 4500 mAh’lik bir pil ve ve bu pili desteklemek için 33W hızlı şarj desteğinin bulunduğunu da belirtelim.

İlk olarak Endonezya’da piyasaya sürülen modelin 339 dolarlık bir fiyat etiketi mevcut. Türkiye’ye gelip gelmeyeceğine dair herhangi bir ayrıntı bulunmasa da, genellikle Reno serisi modellerinin ülkemize giriş yaptığını biliyoruz. Bu yüzden Oppo Reno 8 4G modelinin Türkiye’ye geleceği düşünülüyor. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali üzerine yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> iPhone Reklam Gösterme İşini Fena Abartacak: Her Yer Reklam Olacak