Oyun Bağımlılığı İntihara Sürükledi: Akıl Almaz Olay

Oyun bağımlılığı intihara

Oyun bağımlılığı intihara sürüklüyor. Yaşanan bazı gelişmeler oyun bağımlısı olmanın aslında işleri nereye kadar götürebileceğini daha net ortaya koyuyor.

Bugünlerde yaşanan bir olay herkesi derinden üzdü. Her yaştan insana iyi veya kötü etkileri bulunan oyunlar ne yazık ki bazen bağımlılık yaşanmasına neden olabiliyor. Bugüne kadar birçok ölüm vakası bilgisayar bağımlılığı veya oyun bağımlılığı nedeniyle ortaya çıktı. Fakat yaşanan bir olay işleri çok başka bir boyuta taşıdı.

Dünyanın en kalabalık nüfuslarından bir tanesine sahip olan Hindistan’ın Mumbai kentinde yaşanan olayda bir genç intihar etti. Aslına bakacak olursak intihar sebebi henüz tam olarak netlik kazanmadı. Ancak 14 yaşındaki bu gencin sevdiği oyun olan Free-Fire yasaklanınca her şey açığa çıktı. Çocuğun bu oyunu çok sevdiği ifade edildi.

Oyun bağımlılığı intihara kadar götürebiliyor

Polisler tarafından yapılan araştırmalar sonucunda gencin oyun bağımlısı olduğu biraz daha netleşmeye başladı. Ailesi olayın acısını yaşamaya devam ederken aslında bilgisayar oyunlarına olan bağımlılığın ne boyutlara ulaşabileceği bir kere daha gözler önüne serilmiş oldu.

Oyun bağımlılığı intihara

14 yaşındaki bu genç pazar günü akşam saatlerinde babasını aradı. Eşiyle birlikte seyahat eden bu adam ona cevap vermedi. Birkaç dakika sonra kendisine geri döndüğünde ise herhangi bir cevap gelmedi. Bu durum onları biraz tedirgin etti. Eve döndüklerinde ise çocuklarının odasının kilitli olduğunu gördüler. İçeriye zorla girdiklerinde ise oğlunun ölü bedeni ile karşılaştılar.

Bağımlılık nedeniyle intihar vakaları yaşanabiliyor

Polis şimdilik araştırmalarına devam ediyor. Çocuğun yazdığı not veya yaptığı mobil konuşmalar ayrıntılı bir şekilde incelenecek. Ailesi ve öğretmenleri tarafından da herhangi bir şikayet gelmeyen bu çocuğun intihar etmesi için herhangi bir neden yok.

Oyun bağımlılığının onu bu noktaya sürdüğü tahmin ediliyor. Özellikle gruplar halinde oynanan oyunlar çocuklarda daha fazla bağımlılık yaratabiliyor. Peki siz bu tür oyun bağımlılıkları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Battlefield 2042: Oyunu İade Edip Parasını İsteyen Oyuncular Giderek Artıyor!

>> Oyuncu Telefonu Redmi K50 Gaming’e İlk Hızlı Satış Etkinliğinde Büyük İlgi!