Ozzy Osbourne, PlayStation VR2 Videosunda Oynadı, Küfürler Havada Uçuştu

Heavy metal müziğin efsane isimlerinden Ozzy Osbourne, Sony’nin yeni nesil sanal gerçeklik headset’i PlayStation VR2 için kamera karşısına geçti. Her zamanki eğlenceli tavırlarını bu ürünü denerken de takınan Osbourne, yine bir rutin olarak küfürlü konuşmayı da ihmal etmedi. Hatta bu sürece, eşi ve menajeri Sharon Osbourne da eşlik etti. Tabii bu anlar, videoda sansürlü olarak yer alıyor.

Ozzy Osbourne, gerek Black Sabbath’la, gerekse de solo kariyeriyle müzik dünyasına damgasını vurmuş bir isim. Osbourne, aynı zamanda komik tavırlarıyla da bilinen biri. İşte Sony de buradan yola çıkarak yeni headset’i PlayStation VR2’nin tanıtım videosunda onu ve eşini konuk etti.

Ozzy Osbourne, PlayStation VR2 Videosunda Oynadı, Küfürler Havada Uçuştu

Ozzy, PlayStation VR2’yi sevmişe benziyor, ya da iyi rol kabiliyeti var, ne dersiniz?

Videoda Ozzy ve eşi Sharon, İngiltere’ye geri dönmek için taşınma hazırlıkları yapıyor. Bu esnada Ozzy, nereden geldiğini anlamadığı bir paketle, yani VR2’yle karşılaşıyor.

Sonrasında da taşınma işlemlerini bırakıp VR2’yle vakit geçirmeye, eğlenmeye başlıyor. Deneyimleri esnasında, artık “ikonik” haline gelen kahkahasını da duyuyoruz.

“İngiltere’ye taşınma işi de ne?” diye merak ediyorsanız, Ozzy ve eşi, son yıllarda Amerika’da yaşanan pek çok olay sebebiyle sıkıcı günler geçiriyor. Bu sebeple de İngiltere’ye dönmek istediklerini belirtmişlerdi. Hatta Ozzy, “Amerika’da ölmek istemiyorum.” açıklamasında da bulunmuştu. Belki de PlayStation VR2, bu planları bir nebze erteletecek. Bu, tabii işin şakası.

İşte Ozzy’nin Horizon Call of the Mountain oyununu deneyimlediği o tanıtım videosu…

PlayStation VR2 ne gibi özelliklere sahip?

PlayStation VR2, haptic geri bildirim, göz takip sistemi, 4K HDR görüntü desteği, 90/120Hz görüntü tazeleme değeri ve 110 derecelik görüntüleme açısı gibi özelliklere sahip. Yeni kontrol sistemiyle de daha konforlu, özgür deneyimler sunması bekleniyor.

Platform için ilk etapta oyunculara onlarca farklı oyun sunulacak. An itibarıyla toplamda 100’den fazla oyunun yolda olduğunu da belirtelim.

Platformun PS4 ve PS4 Pro gibi eski konsollara desteği bulunmuyor. Deneyimleyebilmeniz için bir PlayStation 5 konsoluna ihtiyacınız var.

Ürün, 22 Şubat itibarıyla raflarda olacak. Şu an pek çok ülkede ön siparişte bulunan cihaz, Amerika’da 550 dolar, Avrupa’da da 600 euro’luk satış fiyatı etiketine sahip.

İlgili Haberler

>> Kutusu Hiç Açılmamış iPhone 1, Bakın Kaç Paraya Satıldı!