Pinterest Benzeri Yeni Bir Uygulama; Google Keen

Pinterest Benzeri Yeni Bir Uygulama; Google Keen

google keen
Google News Abone Ol

Google Keen isimli yeni sosyal medya uygulaması tanıtıldı. Pinterest’a benzetilen uygulama görselliği ön planda tutuyor.

Google Keen adından söz ettirmeye şimdiden başladı. Google’ın yeni uygulaması Keen, kullanıcılara ilgi alanlarına göre içerikler sunan görsellik odaklı bir uygulama olarak dikkat çekti. Bu yeni uygulama, Web tarayıcısı veya Android cihazlarda kullanılabilecek.

Google, tanıtım videosu ile Keen’in nasıl kullanılacağını açıkladı. Yemek tariflerinden günlük yaşama kadar birçok konuda içerikler sunan platform, kullanıcılarına kapılarını açtı. Uygulamanın eksik yönlerinden biri ise dili. Uygulama henüz sadece İngilizce olarak kullanılabilmekte. Keen‘i kullanmak isteyenler, Google hesabı ile giriş yapabilecek.

Yapay zeka destekli yeni uygulama Google’ın kurum içi kuluçka merkezi Area 120 team tarafından geliştirildi. Birçok kez sosyal medya uygulaması girişiminde bulunan dev şirket başarılı olamamıştı. Bu yeni uygulama ise şimdiden beğenilmeye başlandı. Ancak eleştirilerin başını uygulamanın Pinterest’ın “kopyası” gibi görünmesi çekiyor.

Google Keen kullanıcıları ilgi alanlarında panolar oluşturabilecek

Uygulamadan yararlanmak isteyen kullanıcılar, ilgi alanlarına göre istedikleri konularda panolar tasarlayabilecek. Bu panolara “Keen” ismi veriliyor. Panolarda seçtiğiniz konular, ilgi alanlarınız, takip ettikleriniz yer alacak. Kullanıcılar, merak ettikleri konuları arama çubuğuna yazarak ilgili içerikleri bulabilecek. Konu yelpazesi ise oldukça geniş olan uygulamada aramak istediğiniz şey her ne ise karşınıza ilgili içeriklerin çıkacağını unutmayın. Seçilen, takip edilen konu hakkında görsel odaklı içerikler sunan uygulama yalnızca görsellikle de sınırlı kalmayarak ilgili makalelerden, videolara kadar birçok içeriği size sunacak.

Yapay zeka algoritması sayesinde Google Keen, aradığınız konu hakkında birçok öneride bulunabilecek. Ayrıca uygulama, daha önce seçtiğiniz ancak artık istemediğiniz konuları kaldırmanıza da imkan tanıyor.

Keen Türkçe olacak mı?

Henüz Türkçe içeriklerin yer almadığı uygulama, yakın zamanda belki Türkçe olarak da hizmet vermeye başlayabilir. Google, dil ve iOS sürümünün gelip gelmeyeceği hakkında bir açıklama yapmış değil ancak uygulamanın beğenilmesi halinde Keen’in geliştirileceği bekleniyor. Google’ın bu yeni uygulamasının adından söz ettirmesi ile bir kez daha anlaşıldı ki görsellik odaklı sosyal medya platformlarına olan ilgi hayli yüksek.

>> Google Play Store Zararlı Yazılımlar Kaldırılıyor

>> Pinterest AR özelliğini duyurdu!


CEVAP VER