WhatsApp Son Görülme Geri Geldi! Sorun Çözüldü

Yeni WhatsApp mesaj özelliği

WhatsApp son görülme dün akşam saatlerinde kapanmıştı. Sorunun sunucu kaynaklı hata olduğu anlaşıldı.

WhatsApp son görülme ile çevrimiçi ve yazıyor bilgileri dün akşam saatlerinde kapanmıştı. Kullanıcılar, uygulamanın adeta SMS’e döndüğünü belirterek eleştirirken, özelliklerin sunucu hatasından ötürü kapandığı anlaşıldı. Dünya gündemine oturan hata dün gece 22.55-23.00 civarında düzeltildi ve yeniden son görülme, çevrimiçi ve yazıyor bilgileri işlevselleşti.

WhatsApp son görülme gibi gizlilik sekmesi de hata verdi

Küresel çapta en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp tartışmaların odağında kendini buldu. WhatsApp’ın ayırt edici özelliklerinden biri olan çevrimiçi, yazıyor, son görülme gibi bilgiler aniden kayboldu. Konuyla ilgili öncesinde ve sonrasında hiçbir resmi açıklama bulunmazken kullanıcılar, farklı uygulamaları kullanmayı önererek şirketi zor durumda bıraktı.

WhatsApp son görülme ve çevrimiçi bilgilerinin yanı sıra gizlilik sekmesindeki “sadece ben / herkes” kısımlarının da çalışmadığı birçok kullanıcı tarafından belirtildi. Sorun sadece mobille kısıtlı kalmayarak, Android ve iOS’la birlikte WhatsApp Web’de de görüldüğü anlaşıldı. Birçok WhatsApp Web kullanıcısı sorundan şikayet etti.

Sorun Avrupa, ABD ve Güney Amerika’da yaşandı

WhatsApp konuya ilişkin resmi açıklama yapmadı ancak bazı kaynaklar şirketin böyle bir girişimi olmadığını savundu. Sorunun sunucu kaynaklı bir hata olduğunu belirten kaynaklar, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Güney Amerika’da sorunun yaşandığını ifade etti.

Sorunun ardından özellikle stalkerlar, Twitter üzerinden milyonlarca kullanıcısı bulunan uygulama için şirkete tepki gösterdi. Şirketten gelen resmi bir açıklama yok ancak uygulama hakkında veriler paylaşan WABetaInfo, Twitter’da, sorunun sunuculardan kaynaklı olduğunu belirtti. Yani, şirket herhangi bir hamlede bulunmamıştı. WABetaInfo ayrıca, sorunu çözmek için kimi kullanıcıların bir başka yanlışı yaptığını belirtti; uygulamayı kaldırıp yeniden yüklediğinizde, sorun çözülmeyecek aksine yeniden giriş yapmakta sorun yaşayabilirsiniz.

Tüm bu gelişmelerin ardından WhatsApp halen resmi bir açıklama yapmazken, dün gece TSİ 23.00 sularında sorun çözülerek uygulama yeniden eski haline döndü. Kullanıcılar, WhatsApp’ın sorunu düzeltmesinden hayli memnun. Böylece, WhatsApp’ın bu konuda olası bir güncelleme getirdiğinde nasıl bir tepkiyle karşılaşacağını da görmüş olduk.

>>WhatsApp Yenilikleri Büyük Değişim Yaratacak! Çoklu Cihaz Desteği Dahil