PlayStation 5 Alınır mı? PlayStation 4 İçin Yolun Sonu Görünüyor!

PlayStation 5 Fiyatları

Bu haberimizde sizler için PlayStation 5 Alınır mı, sorusunun cevabını arayacağız. İşte karşımıza çıkan avantaj ve dezavantajlar.

Bildiğiniz üzere son yıllarda yeni konsol modellerinin tanıtıldığını görmekteyiz Hem Microsoft tarafında hem de Sony tarafında PlayStation ve Xbox  modelleri karşımıza çıkıyor. PlayStation 5 modeli tanıdıktan sonra stok sorunu yaşandı. Her ne kadar fiyatı serinin önceki modelleri ile aynı fiyat seviyesine sahip olarak tanıtılmış olsa da, ülkemizde son zamanlarda artmakta olan dolar kuru sebebiyle çoğu mağaza elindeki ürünler stoklandı. Bu yüzden PlayStation 5 modellerinin fiyatının bir hayli uçuk olduğunu söyleyebiliriz. Peki bu yıllarda PlayStation 5 modeli alınır mı? PlayStation 5 modelini almak için verilen paraya değer mi? İşte detaylar.

PlayStation 5 Alınır mı? PlayStation 4 İçin Yolun Sonu Görünüyor!

PlayStation 5 tanıtılırken söz konusu konsol ile sunulacak oyunların çok fazla olacağı iddia edilmişti. Fakat tanıtılmasının üstünden 1 yıl geçmesine rağmen hala PlayStation 5 modeline özel oyunların sınırlı sayıda olduğunu söyleyebiliriz. Yani yıllardır beklenen oyunların PlayStation 5 versiyonları oyun hazzı anlamında iyi bir performans sunarken, aynı oyunların PlayStation 4 desteğinin de olduğunu belirtelim. Yani eğer PlayStation 5 almak istiyorsanız ve buna bütçeniz yetmiyorsa, PlayStation 4 almak mantıksız değil. Çünkü PlayStation 5 modelinin sunduğu özellikler şu anlık kısıtlı. Her ne kadar yüksek FPS değerleri ve yüksek çözünürlükte oyun vadetse de PlayStation 4’ün fiyatına göre performansı idare edebilir olduğunu söyleyebiliriz.

PlayStation 5 Alınır mı

Özellikle PlayStation 4 Pro modeli PlayStation 4‘e göre daha yüksek FPS değeri sunuyor. Bu yüzden PlayStation 5 modelini almak şu anlık mantıksız gibi görünüyor. Çünkü ülkemizde bulunan stok sıkıntıları nedeniyle PlayStation 5’e değerinden fazla bir fiyat biçiliyor. Bu yüzden şimdilik PlayStation 4 ile idare etmek daha mantıklı gibi görünüyor. Eğer önümüzdeki yıllarda PlayStation 5 modelinin daha da fiyatının artacağını düşünüyorsanız PlayStation 4 yerine yeni çıkan modeli almak daha mantıklı. Çünkü şu anlık oyun sayısı kısıtlı. Fakat önümüzdeki yıllarda yeni çıkan modeller PlayStation 4 desteği vermeyebilir.

Eğer yakında PlayStation 5 modellerinin fiyatını atacağını düşünüyorsanız, şimdiden almanızda fayda var. Fakat fiyat bazında değerlendirdiğimizde güncel oyunları oynayıp hevesinizi aldıktan sonra satma gibi bir düşünceniz varsa, ikinci el PlayStation 4 veya 4 Pro işinizi rahatlıkla görecektir. Önümüzdeki günlerde farklı konsolların karşılaştırılması ile karşımıza çıkmaya devam edeceğiz. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Gmail Bildirimleri Geç Saatlerde Gelmeyecek: Yeni Güncelleme Geldi

>> Yeni Xiaomi 12 Serisi Yeni Bir Cihazla Geliyor: İşlemci Gücü Ateş Edecek