Playstation 5 Fiyatları Dibi Gördü: Artık İndirim Vakti!

PlayStation 5 Oyun İçi Ekran Görüntüsü ve Video Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Dolar kurunun düşmesinden sonra Playstation 5 fiyatlarının dibi gördüğünü söyleyebiliriz. İşte indirimlerden sonra yeni fiyatlar.

.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl Kasım ayında Sony, Playstation 5 konsolu piyasaya sürmüştü. İlk olarak piyasaya sürüldüğünde Playstation 5 konsoluna özel oyunlar karşımıza çıkmamıştır. Fakat Sony, özel olarak geliştirdiği DualSense ile yakında tanıtılacak oyunların PlayStation 5‘e özel olarak piyasaya sürüleceği müjdesini vermişti. Aylar sonra PlayStation 5’e özel oyunlar çıktı. Fakat beklendiği kadar fazla değildi.

Sony, Playstation 5’i ülkemizde ilk satışa sunulduğunda stok sıkıntıları yaşanmıştı. Öyle ki bu konsolunun fiyatının ileride daha da değerleneceği düşünenler veya konsola ilk erişmek isteyenler, cihazları fazla fazla satın aldılar. Hatta daha sonrasında kara borsadan 7000-8000 hatta 9000 TL’ye kadar satışa sunulan modeller olmuştu. Geçtiğimiz aylarda dolar kurundaki ani yükselişlerden dolayı Playstation 5’in fiyatları atmıştı Fakat son zamanlardaki düşüşlerden dolayı fiyatlarda da azalmalar gerçekleşti.

Playstation 5 Fiyatları Dibi Gördü: Artık İndirim Vakti!

İlk piyasaya sürüldüğünde 7000 8000 TL civarında olan model geçtiğimiz haftalardaki doların yükselmesinden dolayı 18 bin liraya kadar çıkmıştı. Hal böyle olunca PlayStation 5 modelleri karaborsaya düşmüştü. Daha sonrasında ise kurlarda önemli bir düşüş yaşandı ve PlayStation 5 modelinin 825 GB depolamaya sahip versiyonu 12.000 TL’ye kadar düştü.

Playstation 5 Fiyatları

Tabii ki PlayStation 4‘e göre yepyeni özellikler ile karşımıza çıkan bir konsol için şu anlık 12000 TL vermek mantıklı mı mantıksız mı kullanıcılara kalmış. Fakat böyle bir konsol almak için biraz erken olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü PlayStation 5‘e özel olarak piyasaya sürülen oyunların henüz kısıtlı olduğu olduğunu biliyoruz. Bu yüzden PlayStation 5’e özel olarak sunulacak yeni oyunları beklemek ve aynı zamanda konsolun fiyatının biraz daha düşmesini beklemekte fayda var.

Önümüzdeki aylarda PlayStation 5 fiyatlarının döviz kuruna bağlantılı olacak düşeceğine dair söylentiler mevcut. Yeni gelişmeler hakkında önümüzdeki aylarda sızıntılar gerçekleşecektir. Aynı zamanda PS5’e özel olarak çıkacak oyunların önümüzdeki aylarda artacağı da söylentiler arasında.

İlgili Haberler

>> Açık Dünya Splinter Cell Oyunu Geliyor!

>> Apple, Nintendo Switch’e rakip bir konsol üzerinde çalışıyor!

. . . . .