PlayStation 5 Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı ve Diğer Tüm Özellikleri

PlayStation 5 Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı ve Diğer Tüm Özellikleri

PlayStation 5 Türkiye’de satışa
Google News Abone Ol

Herkesin büyük bir merakla beklediği PlayStation 5 Türkiye’de satışa sunuldu. Cihazın hem fiyatı hem de özellikleri ortaya çıktı. Hadi gelin detaylara birlikte göz atalım.

Oyun konsollarının popülerliği her geçen gün artıyor. PlayStation ve Xbox ise bu alanda bilinen en iyi konsollar. Turkcell, Mediamarkt ve Teknosa gibi şirketler bu oyun konsolunun resmi satıcıları olacak. Bu oyun konsolunun kaç farklı versiyonla geleceği de kesinleşti. 

Ultra HD Blu-ray disk girişli ve disk girişsiz iki farklı seçenek, bu cihazda sunulacak. Disk girişli olanlarda oyunlara disk üzerinden ulaşmak mümkün olacak. Disksiz versiyonda ise oyunlar sadece internet üzerinden oynanabilecek.

Beklenen PlayStation 5 Türkiye’de satışta

Sony tarafından geliştirilen ve büyük bir beğeni toplamayı daha şimdiden başaran PlayStation 5 cihazı, 19 Kasım’da Türkiye’ye gelecekti. Bugün 19 Kasım ve cihazın satışlarına başlandı. PlayStation 5 Türkiye satış fiyatı 8299 TL oldu. Sony şirketi, fiyatlarda bir miktar artış yapabileceğini açıklamıştı. Ancak dolar kurunda beklenen yüksek artış gerçekleşmeyince fiyat artışı da ortaya çıkmadı.

PlayStation 5 Türkiye’de Satışa Sunuldu

PS5’in Türkiye fiyatı, normal şartlarda bu kadar yüksek olmayacaktı. Bu cihazdan 4400 TL vergi alınması, fiyatını çok üst boyutlara çıkardı. Sony, bu cihazlar için kendi karından biraz kıstı. Aksi halde fiyatı biraz daha fazla olabilir ve satışları çok azalabilirdi. PlayStation 5 Türkiye’de ve EA SPORTS FIFA 21, NBA 2K21, Godfall, Watch Dogs, Legion, Fortnite, DIRT 5, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege gibi oyunlar ile kullanıcılarını bekliyor.

Bu cihazla ilgili DualSense detayından da bahsetmek gerekiyor. Bu sistem sayesinde, oynadığınız oyun göre konsolun tuşlarından sertleşme yaşanabiliyor. Mesela motorsiklet oyunları oynadığınızda, zeminin sertliğine göre tuşlar sertleşebiliyor veya yumuşuyor. Bu sayede oyunların gerçekliği daha fazla artıyor.

PlayStation 5 Türkiye’de tüm bu özelliklerle satışa sunuldu. Hem gerçeklik seviyesinin çok yüksek olması hem de oyunların çeşitliliği, büyük bir merak oluşmasını sağladı. Peki siz bu oyun konsolunu almayı düşünüyor musunuz? Fiyatı ve tüm özellikleri ile alakalı düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Ücretsiz PlayStation 5 Alabilirsiniz İşte Merak Edilen Tüm Detaylar

>> PS5 oyun fiyatları 70 doların üzerinde olacakmış


CEVAP VER