Poco C31 ‘in Önemli Özellikleri Beklenenden Önce Belli Oldu

Poco C31

Poco, yeni akıllı telefonu Poco C31’i 30 Eylül, yani yarın itibarıyla Hindistan’da ilk kez gösterecek. Gösterime az süre kala, ürünün dikkat çekici özellikleri paylaşıldı.

Poco C31, “Güçlü. Güvenli. Hızlı” sloganıyla, yarın Hindistan’da resmen tanıtılacak. Bildiğiniz gibi pek çok firma, Hindistan’a yönelik genellikle “uygun fiyatlı, giriş seviyesi ve orta seviye” akıllı telefon ve tabletler hazırlıyor. Bu ürünlerin sonraki zaman diliminde diğer pazarlarda satışa sunulması da imkânlar dahilinde.

Tanıtıma az bir süre kala, cihazın kilit özellik olarak nitelendirilen bazı detayları belli oldu. Biz de hemen sizlerle paylaşalım.

Yeni C31, gücünü Helio G35 çipsetinden alacak ve 4GB RAM değerine sahip olacak. Daha yüksek RAM kapasiteli bir versiyonu olacak mı, henüz bu konuda bir bilgi bulunmuyor.
Çipset hakkında biraz bahsetmemiz gerekirse, ana platform olarak Android’i benimseyen ve giriş seviyesi akıllı telefonları hedefleyen bir çipset. 12 nm FinFET işlem süreciyle hazırlanan ürün, 2.3 GHz hıza kadar ulaşabilen 8 çekirdekli Cortex-A53 işlemcisine sahip. Ek olarak Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.0 destekleri de sunuyor.

Poco C31, su damlası olarak nitelendirilen selfie kamera konumlandırılmasına sahip olacak. Arka tarafı ise, çift ton renk detayıyla gelecek. Ürünün ekran boyutu, kalınlığı ve ağırlığı hakkında henüz detay yok.

Poco C31 'in Önemli Özellikleri Beklenenden Önce Belli Oldu

Ürün, yüz tanıma sistemi ve parmak izi okuyucu sensör sayesinde güvenli kullanım sunmayı hedefliyor. Bu parmak izi okuyucu sensörün nerede olacağı henüz belli değil, ancak uygun fiyatlı bir model olacağını düşünürsek, muhtemelen arka tarafa konumlandırılacaktır.

Poco, aynı zamanda bu telefonun güçlü tasarım hatlarına sahip olacağını, pil tarafında da güçlü olacağını belirtiyor. Verilen detaylar, C31’ın pil ömrünün önceki nesle kıyasla %25 daha uzun ömür sunacağını ve 1000 şarjlık döngüyü gerçekleştirebileceği yönünde. Ayrıca, gündelik kullanımda 2.5 yıl geçse bile pilin hâlâ ilk günkü gibi performans sunabileceği belirtiliyor.

Tabii şu an ürünün çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Belirttiğimiz gibi Poco, C31’i yarın Hindistan’da resmi olarak tanıtacak. Detaylar geldikçe biz de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

> iPhone 13 Pro Max’te Kullanılan Kamera Sensörleri Hangi Üreticiye Ait?