Poco F4 GT: Mobil oyuncuların bir tanesi Türkiye’de


Poco’nun en yeni telefonu Poco F4 GT harika bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyor. Türkiye’de de ön satışa çıkan ürünün detaylarına hep birlikte bakıyoruz.

Poco, geçen yıl Poco F3 GT ile oyun akıllı telefonları grubuna katıldı. BU yıl piyasaya sürülen ve Türkiye’de de ön satışa çıkan yeni cihazın adı ise Poco F4 GT. 16.999 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla Türkiye’de ön satışa sunulan ürün 30 Mayıs ve 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek ön satışla mi.com’dan POCO F4 GT satın alan herkes mi.com’da kullanabilecek 1.000 TL değerinde hediye çekine de sahip olacak.

Poco F4 GT 120W Şarj Desteği Sunuyor

Poco F4 GT ‘nin bir oyun telefonu olarak konumlandırılması göz önüne alındığında Snapdragon 8 Gen 1 SoC ile donatıldığını duymak sürpriz değil. Poco’nun oyun telefonu aynı zamanda markanın 120W şarj özelliğine sahip ilk telefonu ve burada göz kamaştırıcı derecede hızlı. Poco, 17 dakikada %100 şarj bekleyebileceğinizi söylüyor. Bir yandan, son neslin 67W şarjı fazlasıyla yeterliydi ve bir saatin altındaki şarj süreleri başlamak için oldukça hızlı. Ama yine de iki dakikada şarj olan bir telefon karşımıza çıkınca heyecanlanmamak mümkün değil.

Poco F4 GT, burada iyi bir ses dengesi ile masaya dörtlü hoparlörler de getiriyor. Maksimum ses seviyesinde bir şeyleri açtığınızda telefonun fazlasıyla gürültü çıkaracağı kesin.

POCO F4 GT, 3.0GHz hızında çalışan 8 çekirdekli amiral gemisi 4nm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle teknoloji meraklısı gençlerin ve sıkı oyuncuların favorisi olacak gibi. Güçlü çipseti, işlemci performansını yüzde 20, GPU performansını yüzde 50’ye kadar artırıyor. Ayrıca yükseltilen UFS 3.1 ROM ve daha kısa yükleme süreleri için 6400 Mbps’ye kadar destekleyen üst düzey LPDDR5 RAM sunuyor.

Sektörün en gelişmiş soğutma sistemlerinden biri olan LiquidCool Technology 3.0 ile donatılan POCO F4 GT, 4.860 mm²’lik çift VC soğutma sistemi, yüksek güç gerektiren oyunlarda cihazın ısısını düşürmeyi başarıyor.Poco F4 GT

17 Dakikada Tamamen Şarj

Cihaz, POCO’nun 120W HyperCharge teknolojisiyle 17 dakikada tamamen şarj olan 4.700mAh yüksek kapasiteli piline sahip. Oyun sırasında şarjın azalması durumunda POCO F4 GT’nin pili yalnızca 27 dakikada yüzde 100 şarj düzeyine ulaşabiliyor. Cihaz yalnızca hızlı şarj süreleri sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda AdaptiveCharge özelliği sayesinde pil ömrünü ve sağlığını da koruyor. Bu özellik, telefonun gece boyunca yüzde 80 ve yüzde 100 şarj aralığında aşırı şarj olmasını önlüyor.

1,5 milyon kez basılmayı kaldırabilen benzersiz levitasyonuyla cihazda bulunan açılır tetikleyiciler 100’ün üzerinde popüler oyunda test edildi . Bu da modele rakipsiz bir stabilite ve eşsiz bir kararlılık sağlıyor. Android akıllı telefonlarda bulunan en iyi lineer motorlardan biri olan CyberEngine, üstün oyun deneyimi için daha fazla titreşim aralığı sunuyor. Tetikleyiciler aynı zamanda oyun modu haricinde hızlı erişim amaçlı kısayol olarak da kullanılabiliyor. Örneğin tetikleyiciler kullanılarak kamera, ekran kaydı veya el feneri kolay ve hızlı bir şekilde aktif hale getirilebiliyor.

Kullanıcılar tek bir düğmeye basarak POCO’nun 480Hz dokunmatik örnekleme hızı ve 120Hz yenileme hızını bir araya getiren en son 6,67 inç AMOLED ve 10-bit TrueColor düz ekranının keyfini çıkarıyor. F4 GT, uzun süren oyunlarda kullanıcıların gözlerini korumak için yüksek frekanslı PWM karartmayı kullanıyor ve düşük ışık ayarlarında renk doğruluğunu koruyor. Display Mate’in 15 ekran performans rekorunu egale eden ve kıran cihazın ekranı A+ olarak derecelendirildi.

F4 GT’nin 12GB+256GB olmak üzere Hayalet Siyahı, Zırh Gümüşü ve Siber Sarı olarak üç farklı rengi bulunuyor.

İlgili Haberler

>> POCO F4 GT Telefon ve POCO Watch Saat Tanıtıldı! İşte Tüm Detaylar