Poco M5 Duyuruldu: Türkiye’de Yok Satar!

Poco M5

Ülkemizde de satışa sunulması beklenen Poco M5 duyuruldu. İşte Türkiye’ye de gelecek yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Poco M serisi modellerinin ülkemizde bir hayli ilgi gören modeller arasında yer aldığını biliyoruz. Söz konusu modellerin ilgi gören akıllı telefonlar arasında yer almasının en temel sebebi ise piyasaya göre uygun fiyattan satışa sunuluyor olması. Bu yüzden Poco M serisi modellerinin fiyat performans odaklı akıllı telefonlar olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Poco M5s modeline ait bazı sızıntılara şahit olmuştuk. Sonunda kutu açma videosunda ortaya çıkan modelin bazı teknik özellikleri de belli oldu.

Poco M5 Duyuruldu: Türkiye’de Yok Satar!

İlk olarak Poco M5 modelinin tasarımını incelediğimizde damla çentikli bir ekran bizleri karşılıyor. Bu ekranın 6.58 inç büyüklüğünde olduğunu belirtelim. Koruma teknolojisinde ise Gorilla Glass 3 bulunuyor. Kamera tarafına baktığımızda ise 50 MP ana kamera olmak üzere 2 MP derinlik ve 2 MP makro kamerası bulunuyor. Uygun fiyatlı bir telefona göre üçlü kamera kurumun tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Ön tarafta ise 8 MP kamera yer alıyor. Teknik tarafta Helio G99 yonga setine sahip olan modelin, 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ya sahip olduğunu da belirtelim. 5000 mAh’lık pille gelen modelde 18W hızlı şarj desteği de bulunuyor.

Poco M5

Poco M5s modelinde ise 6.43 inçlik AMOLED bir ekran bulunuyor. Kamera tarafında ise 64 MP ana kamera, 8 MP ile ultra geniş açılı kamera 2 MP makro 2 MP derinlik kamerası bulunuyor. Ön tarafta ise 13 MP çözünürlüğünde bir lensin olduğunu da belirtelim. Söz konusu modelle Helio G96 yonga seti ile geliyor. Depolama tarafında ise 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile geldiğini de ekleyelim. Pil tarafında da 33W hızlı şarj destekli 5000 mAh bir batarya karşımıza çıkıyor. 200-250 dolar arasında fiyat etiketine sahip olan modelin Türkiye’ye geldiği takdirde, 6000 TL’den ucuz en güçlü akıllı telefonlar arasında yer alması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yine modellerin Türkiye ihtimali konusunda yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Kobilerin Büyük Kısmı, Siber Saldırı Karşısında Savunmasız!