Qualcomm Snapdragon 898 işlemcisinin tanıtım tarihi belli oldu!

AnTuTu testinde 1 milyon
Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 898 Kasım ayının sonlarına doğru tanıtılacak. İşte yeni işlemcinin özellikleri.
Qualcomm’un amiral gemisi işlemcilerinin Android’in en güçlü işlemcileri arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Özellikle piyasa en son sürülen Snapdragon 888 Plus işlemcisi çoğu test platformunda en güçlü işlemci olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz haftalardan bu yana, Qualcomm’un yeni işlemcisinin yakında tanıtılacağına dair sızıntılar mevcuttu. Fakat yeni işlemci hakkında henüz ortaya çıkan bir bilgi bulunmuyordu. Sonunda Snapdragon 898 işlemcisinin ne zaman tanıtılacağına dair sızıntılar ortaya çıktı. İşte amiral gemisi Android telefonlarda kullanılacak yeni işlemci hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Qualcomm Snapdragon 898 işlemcisinin tanıtım tarihi belli oldu!

Snapdragon 898 işlemcisinin Kasım ayında tanıtılacağına dair sızıntılar mevcuttu. Sonunda güvenilir kaynaklar tarafından söz konusu işlemcinin 30 Kasım tarihinde tanıtılacağına dair bilgiler ortaya çıktı. Fakat henüz ortaya çıkan bilgilerin kesin olmadığını belirtelim. 30 Kasım 2 Aralık tarihleri arasında tanıtılacağı beklenen modelin tanıtıldıktan haftalar sonra ise çoğu markanın amiral gemisi telefonlarında kullanması bekleniyor. Bununla beraber işlemciyi ilk kullanacak model hakkında ve söz konusu işlemcinin bazı özellikleri hakkında da ortaya çıkan bilgiler mevcut.
Snapdragon 898
Güvenilir kaynaklara göre Snapdragon 898 işlemcisini kullanacak ilk model Xiaomi 12 serisi olacak. Xiaomi 12 serisin ise Aralık ayında tanıtılması bekleniyor.
Grafik işlemcisi tarafında Adreno 730 olduğunu görmekteyiz. Bununla beraber üretim sürecini 4 nm olması bekleniyor. Yani 4 nm üretim sürecinden geçen işlemciler diğer işlemcilere göre daha çok verim gösteriyor. Bunun en temel sebebi ise transistörler arası mesafenin bir hayli kısa olması. Bu sayede işlemcinin ısınma sorunu da ortadan kalkıyor.
5G destekli akıllı telefonlarda kullanılacak olan Snapdragon 898 işlemcisi 10 Gbps indirme hızına sahip X65 5G bir modem kullanacak. Önümüzdeki günlerde söz konusu işlemcin kullanılacağı telefonların listesi ortaya çıkacaktır. Bununla beraber bu işlemciyi ülkemizde hangi modelle göreceğiz, bu sorunun cevabı da ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.
İlgili Haberler

>> Realme, ilk ekran altı kamera tasarımına sahip modeli üzerinde çalışıyor