Razer RGB ve Ses Projektörlü Maske Üretti!

Razer Hazel Maske

Razer, oyuncu ekipmanlarının en önemli markalarından bir tanesi. Bu yeteneklerini 2020 yılında hayatımıza giren maskeler üzerinde kullanan firma oldukça fütüristik bir ürüne imza attı. N95 korumalı maske oldukça heyecan verici görünüyor.

Ünlü oyuncu ekipmanı firması “en akılı” maskeyi ürettiklerini iddia ediyor. Yeniden kullanılabilir N95 korumasına sahip “Project Hazel” isimli ürün oldukça uç bir konsept. Parlak bir kaplamaya sahip maske su geçirmez, geri dönüştürülmüş bir plastikten üretilmiş. Şeffaf bir görünümün sağlandığı bu maske ile yüz tamamen görülebiliyor ve mimiklerin görülmesini sağlıyor.

Fiyatı henüz belirtlilmeyen ürünün koruma seviyesi N95 olarak belirtiliyor ancak henüz gerekli sertifikaları yetkili kurumlardan almış değil. Razer firmasından yapılan açıklamada maskeyi tasarlayan ekipte bilim insanları ve sağlık uzmanlarının yer aldığı belirtildi.

Razer’ın fütürustik maskesi hangi özellikleri taşıyor?

Maskenin göze takılan ilk kısmı ağız kenarında yer alan iki dairesel şekil. Gaz maskelerini andıran bu görünümü sağlayan bu kısımlar havalandırmayı sağlıyor. Razer’a göre Project Hazel aktif disk tipi havalandırmalar kullanacak ve bu sayede filtrelemede hiçbir kayıp olmadan karbondioksit dışarı atılabilecek. Ayrıca havadaki Covid-19 virüsü dahil partiküllerin yüzde 95‘ini filtreleyebilecek.

Bu havalandırmalar sökülebilir ve şarj edilebilir olacak. Ve fakat, firma bu cihazın bir şarj ömrünün ne kadar süre gideceğini henüz açıklamış değil. İkinci diğer önemli detay ise bu havalandırma cihazlarının ne kadar sürede değiştirilmesi gerektiği. Firma sözcüsü, bu cihazların ömrünün testlerinin sürdüğünü ve belli bir süre içinde değiştirilmelerinin gerekeceğini açıkladı.

Ayrıca dahili bir mikrofon ve hoparlör sistemi bu maskeyi takarken sesinizin dışarı iletilmesini sağlayacak. Maskeleri takarken yaşanan sorunlardan biri olan anlaşılamama durumu da bu maskede kullanıcılara sorun olmayacak. Üstelik Razer ses konusunu o kadar ciddiye alıyor ki THX ses mühendislerinden danışmanlık alınarak bu ses sistemini geliştirmiş.

Tabii ki her Razer ürününde olduğu gibi bu cihaz da RGB led aydınlatma ile birlikte geliyor. Her bir havalandırma cihazı kendi dairesel led aydınlatmasını taşıyor ve kullanıcının tercihlerine göre renklendirilebiliyor. Hava karardığında aydınlatma otomatik aktif hale geliyor ve ağzınızı aydınlatıyor.

Firma bunun yanında konsept bir oyuncu sandalyesi de tanıttı. Project Brooklyn isimli bu ürün çepe çevre bir OLED ekranla çevrili ve bu da mükemmel bir oyun ortamı sağlıyor. Şimdilik bir “rüya” gibi görünen ürün, bükülebilir ekranlar hayatımıza girdikçe gerçeğe dönüşecektir.

İlgili haberler

>> Black Shark 4 onaylandı: Oyun canavarı geliyor!

>> Türkiye’de Aşı Yapılacak Tarih Açıklandı: Ne Zaman Aşı Olmaya Başlıyoruz?