Samsung Galaxy S21 kutusu, takipçilerini üzdü

Galaxy S21 kutusu
Google News Abone Ol

Samsung’un Galaxy S21 serisinin kutusu, şarj aleti bulundurmayacağına dair dedikodular ortaya çıkmıştı. Ne yazık ki kesinlik kazandı.

Geçtiğimiz aylarda, Apple’ın iPhone 12 modellerinin kutu içeriğinde şarj aleti bulundurmayacağına dair duyurudan sonra bir çok marka tepki göstermişti. Applei, her ne kadar bu kısıtlamanın çevreyi korumak amacı ile yapıldığını savunsa da, çoğu tüketici bunun kâr amacı güderek yapılan bir hareket olduğunu düşünürken, çoğu marka da Apple’ı tiye alacak paylaşımlarda bulundu.

Xiaomi ve Samsung, sosyal medya hesapları üzerinden Apple’ın iPhone 12 modellerinde kutu içeriğini kısıtlaması haberinin ardından Apple ile dalga geçmişti. 13 Ekim tarihinde Samsung, Facebook’ta, Galaxy serisinin özelliklerinden bahsettiği bir gönderi paylaşmıştı. Bu gönderinin sonunda şarj aletinin de kutu içeriğinden çıktını belirtmişti ve şarj aletinin fotoğrafını paylaşmıştı. Galaxy S21 serisinin kutu içeriği kısıtlaması ile ilgili ortaya çıkan dedikodulardan sonra, söz konusu paylaşım silindi.

Samsung Galaxy S21 kutusu şarj aleti içermeyecek!

Ortaya çıkan haberlere göre Samsung’un Galaxy S21 serisinde şarj aleti sunmayacağı kesinleşti. Bununla beraber yeni seride mikroSD kart desteği de bulunmayacak. Kullanıcıların en çok aradığı iki özelliğin, Samsung tarafından neden kısıtlandığı ise merak konusu.

Galaxy S21 kutusu

Kutu içeriğine baktığımızda, Galaxy S21 serisinde şarj adaptörü bulunmayacak. Fakat şarj kablosu bulunuyor. Samsung, bu durumu her ne kadar çevreyi korumak adına yapılmış bir hareket olarak nitelendirse de, çoğu tüketici, yüksek hızlı şarj aletlerini pazarlayabilmek için yapılan bir strateji olduğunu, doğayı koruma adı altında kâr amacı güdüldüğünü düşünüyor.

Galaxy S7 modelinden bu yana serinin her modelinde karşımıza çıkan mikroSD kart desteğinin ise S21 serisinde gelmeyeceği kesinleşti. Bunun sebebinin de, daha fazla depolama alanına sahip modellerin de satılabilmesi için alınan bir karar olduğu düşünülüyor. Çünkü daha az depolama alanına sahip modelleri çok daha uygun fiyata satıldığı için, Samsung, 256 GB ve 512 GB‘lık modellerini de daha fazla satmak istediği için alınmış bir karar olabilir.

Samsung Galaxy S21 serisi hakkında aktarılanlar bu kadar. Tanıtımından günler sonra Türkiye fiyatı da belli olacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Buds Pro fiyatı ile karşımıza çıktı!

>> Samsung Televizyonlar Güneş Enerjili Kumanda ile Gelecek!


CEVAP VER