Realme 10T Yolda: Uygun Fiyatlı 5G Telefon!

Realme 10T

Realme 10T modeli duyuruldu. İşte yakında ülkemizde de satışa sunulması beklenen 5G destekli modelin fiyatı ve sunduğu tüm özellikler.

Realme’nin her segmentten akıllı telefonlar ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Genellikle ülkemizde satışa sunulan Realme modellerine baktığımızda ise, giriş ve orta segment akıllı telefonların daha çok ilgi gördüğünü söyleyebiliriz Bunun en temel sebebinin ise ülkemizde son yıllarda artmakta olan dolar kuru ve vergiler. Bu yüzden uygun fiyatlı akıllı telefonlara olan ilgi daha fazla. Çinli üreticilerin daha çok ilgi gördüğü bu yıllarda, Oppo ve Realme gibi markalar, Türkiye’ye genellikle uygun fiyatlı akıllı telefonlarını getiriyor. Realme’nin ise yakında ülkemize de getirmesini beklediğimiz Realme 10T modeli tanıtıldı. Söz konusu modelin en çok öne çıkan iki özelliğinin 90 Hz tazeleme oranına sahip paneli ve 5G desteği olduğunu söyleyebiliriz. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında rotaya çıkan tüm ayrıntılar.

Realme 10T Yolda: Uygun Fiyatlı 5G Telefon!

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimizde ön panelinde son derece ince çerçevelere sahip damla çentikli bir ekran tasarımı yer alıyor. Bu ekranın 90 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu ve 6.6 inçlik bir boyut ile geldiğini belirtelim. Uygun fiyatlı bir akıllı telefon olduğu için Relame, söz konusu modelinde IPS LCD panel kullanmayı tercih etmiş. Söz konusu ekranın çözünürlüğü ise FHD+ olarak karşımıza çıkıyor. Damla çentikli ekran tasarımında bulunan ön kamera ise 16 MP çözünürlüğünde.

Realme 10T

Arka tarafta ise üçlü kamera kurlumu yer alıyor. Bu kameralar 50 MP ana kamera, 2 MP makro kamera ve 2 MP derinlik kamerası olarak sıralanmış durumda. Teknik tarafa baktığımızda ise 4 GB ve 8 GB olmak üzere iki farklı RAM varyantı karşımıza çıkıyor. Dahili depolama alanı tarafına ise 128 GB ve 256 GB olmak üzere iki farklı depolama bizleri karşılayacak. 5000 mAh pil ile gelecek model 18W hızlı şarj ile desteklenecek.

Realme 10T

Dimensity 810 yongasının 5G destekli uygun fiyatlı akıllı teflonlar arasında sıklıkla tercih edilen bir işlemci olduğunu biliyoruz. Bu yüzden 230 dolarlık bir fiyat etiketine göre tatmin edici bir performans göstereceğini tahmin ediyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Uygun Fiyatlı Android Telefon: Nokia C12 Pro