Realme 8 modelinin 5G versiyonu geliyor. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

realme X7

Geçtiğimiz ay tanıtılan Realme 8 modelinin, yenilenmiş 5G destekli modeli hakkında ilk ayrıntılar ortaya çıktı. İşte detaylar.

Oppo’nun alt markası Realme’nin akıllı telefon alanında önemli işler çıkarttığını söyleyebiliriz. Oppo’nun fiyat performans alanında makul telefonlar ürettiği biliyoruz. fakat işin Realme kısmına baktığımızda ise söz konusu fiyatlar daha da düşüyor. Yani Realme modelleri çok daha uygun fiyata yüksek performanslı modeller sunmayı amaçlıyor. 24 Mart tarihinde tanıtılan Realme 8, serisi, uygun fiyatı ile bir hayli ilgi görmüştü. Amiral gemisi özellikleri sunan yeni seri, diğer modellerin aksine daha uygun bir fiyat ile karşımıza çıktı. 108 MP kamera ve dahası ile karşımıza çıkan yeni serinin 5G versiyonunun da tanıtılacağı kesinleşti. Realme tarafından yayınlanan paylaşım ile takipçileri heyecanlandıran yeni seri hakkında işte tüm ayrıntılar.

Realme, 24 Mart tarihinde 8 serisini kullanıcıların beğenisine sundu. Yeni seride iki farklı model karşımıza çıkmaktaydı. Bu modeller Realme 8 ve 8 Pro modelleriydi. Bu seriye farklı modellerin ekleneceği de ortaya çıktı. Uygun fiyata 5G deneyimi sunmayı amaçlayan Realme 8 5G hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Bununla beraber yeni modelin tanıtım tarihi de ortaya çıktı.

Realme 8 5G, 21 Nisan tarihinde sunulacak

Yeni modelin ortaya çıkan tasarım detaylarını incelediğimizde, serinin 4G versiyonu ile hemen hemen aynı tasarım çizgisine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Arka tarafında karşımıza çıkan dörtlü kamera kurulumu, kare biçiminde konumlandırılmış olarak sunulmakta.

realme 8 5G

İddialara göre yeni modelde 48 MP çözünürlüğünde arka kamera ve bir tane daha lens bulunacak. Ön panelinde ise serinin 4G versiyonlarında olduğu gibi delikli ekran tasarımı kullanılacağı iddia ediliyor.

Ortaya çıkan belgelerde Dimensity 700 yongasından güç alan model 8 GB RAM’e sahip olacak ve 5.000 mAh batarya ile gelecek. Aynı zamanda Android 11 ile kutudan çıkacağı da ortaya çıkmış durumda.

90 Hz yenileme hızı sunması beklenen yenilenmiş modelin fiyatı hakkında henüz bir sızıntı bulunmuyor. Fakat söz konusu seride uygun fiyat amaçlandığı için, yeni modelde de kullanıcıları üzmeyen bir fiyat politikası izlenecektir. Daha fazlası için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Akıllı telefon markası realme 108 MP kamera ile karşınızda

>> realme Watch S Türkiye’de satışa sunuldu. İşte yeni ürünün detayları