Realme 8i tanıtıldı: Uygun fiyatlı performans canavarı!

Realme 8i
Realme ülkemizde de satışa sunulacak olan 8i modeli tanıtıldı. İşte uygun fiyatı ile ilgi odağı haline gelen model hakkında tüm detaylar.
Oppo’nun alt markası Realme’nin, son zamanlarda fiyat performans odaklı akıllı telefonlar ile karşımıza çıktığını görmekteyiz. Özellikle ülkemizde orta segment telefonlar sıklıkla tercih edildiği için Realme’nin orta segmentte karşımıza çıkarttığı modeller bir hayli ilgi görüyor. Yakında ülkemizde de satışa sunulması beklenen Realme 8i modeli de yine bu uygun fiyatlı modeller arasında yerini alacak. İşte ülkemizde bir hayli ilgi göreceği düşünülen performans canavarı hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Realme 8i tanıtıldı: Uygun fiyatlı performans canavarı!

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde arka panelinde üçlü kamera kurulumunun gözümüze çarptığını görmekteyiz. Bu kameralar 50 MP ana kamera, 2 MP çözünürlüğünde makro kamera ve 2 MP çözünürlüğünde monochrome kamera olarak karşımıza çıkıyor.
Realme 8i
Cihazın ön panelinde ise 6.6 içlik Full HD çözünürlüklü bir ekran karşımda çıkıyor. Ayrıca bu ekranın 120 Hertz tazeleme oranına sahip olduğunu belirtelim. IPS LCD yapısına sahip olan ekran 600 nits parlaklığına kadar ulaşabiliyor. Ekranın sol üst kısmına konumlandırılmış olan delikli kamera tasarımında ise 16 MP çözünürlüğünde bir lens bulunuyor.
Realme 8i modelinde genellikle fiyat performans odaklı telefonlarda sıkça karşılaştığımız MediaTek  yapımı Helio G96 işlemcisinin olduğunu görmekteyiz. Pil tarafında ise 5.000 mAh’lik bir kapasitesinin bizleri karşıladığını görmekteyiz. Ayrıca bu pile 18 watt’lık hızlı şarj desteği eşlik ediyor.
Cihazın 4 GB RAM 64 GB dahili depolamaya sahip olan versiyonu 199 Euro’luk bir fiyat etiketine sahip olacak 4GB/ 128GB modeli ise 219 Euro’ya satılacak.
Giriş orta segment bir telefon için söz konusu işlemcinin ve RAM kapasitesinin gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Realme 8i modelinin ülkemizde ne zaman satışa sunacağını dair net bir bilgi bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde yeni modelin Türkiye ihtimali hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.