Türkiye ihtimalli Realme Q3, Snapdragon işlemcisi ise gün yüzüne çıktı!

Realme Q3

Orta segment modeller arasında karşımıza çıkacak olan Realme Q3 hakkında ilk detaylar belli oldu. İşte Türkiye ihtimalli o model.

Oppo’nun alt markası Realme her bütçeden akıllı telefonlar üretmeye devam ediyor. Söz konusu markayı ülkemizde genellikle giriş orta segment akıllı telefonlarla görüyorduk. Fakat Realme bu model ile ezber bozan özelliklere sahip bir model ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Realme Q3 modelinin özelliklerini incelediğimizde daha önceki Realme modellerinde görmeye alışık olmadığımız canavar bir Qualcomm işlemcisinin bizleri karşıladığı görülüyor. Yeni model tanıtılmadan önce çoğu sertifikasyon kuruluşlarında ortaya çıktı. Bu yüzden çoğu temel özelliğinin de sızdırıldığını söyleyebiliriz. Orta segmentin üst basamaklarında göreceğimiz yeni modelin uygun fiyata sahip olması bekleniyor. Türkiye’de de satılması beklenen yeni model hakkında işte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Türkiye ihtimalli Realme Q3, Snapdragon işlemcisi ise gün yüzüne çıktı!

Geçtiğimiz haftalarda Realme’nin orta segmentte karşımıza çıkacak bir modelinin yakında sunulacağına dair sızıntılar mevcuttu. Fakat söz konusu modelin ismi dahi bilinmiyordu. Bazı teknik özelliklerine sahip olduğumuz cihazın ismi ortaya çıktı. Ayrıca Realme Q3 olarak adlandırılacak yeni modelin, daha fazla teknik özelliğinin sızdırıldığını da söyleyebiliriz.

Realme Q3

 

Yeni Realme modeli, Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 778G yongasına sahip olacak. Söz konusu işlemcinin, orta segment akıllı telefonlarda en güçlü işlemcilerden biri olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. 6 nm üretim sürecinden geçen yonga seti, piyasadaki rakiplerine göre daha az transistörler arası mesafeye olduğu için daha yüksek performans gösterecek. Ayrıca rakiplerine kıyasla daha az güç tüketecek.

TENAA’da ortaya çıkan belgelere göre 8 GB RAM ve 128/256/512 GB dahili depolama seçeneklerine sahip olacak modelin, 6 GB ve 12 GB RAM bellek opsiyonlarının da olacağı öngörülüyor. Orta segment telefonlara göre RAM ve dahili depolama seçeneklerinin çok daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Henüz tasarım detayları sızdırılmayan modelin 6.59 inçlik IPS LCD bir panel ile karşımıza çıkması bekleniyor. Bu ay içerisinde tanıtılması beklenen Realme Q3 hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır.

> realme 8 Pro inceleme: Bakalım bu telefon ödenecek bedele değer bir performans sunuyor mu?