Realme GT Neo 5 SE Samsung Galaxy S23’e Kafa Tutacak!

Realme GT Neo 5

Realme GT Neo 5 SE modeli, tıpkı Samsung’un Galaxy S23 serisinde olduğu gibi Qualcomm imzalı hız aşırtmalı bir Snapdragon yonga seti ile karşımıza çıkacak. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Realme GT Neo serisinin beşinci modelini piyasaya sürecek. Serinin önceki modelleri, orta segmentin üst basamaklarına hitap eden modeller olarak karşımıza çıkıyordu. Serinin yeni modelinde ise GT Neo serisinin sınıf atladığını söyleyebiliriz. Çünkü artık amiral gemisi işlemcisine sahip bir model bizleri bekliyor. Realme GT Neo 5 SE modelinin Ekran tarafında delikli panel tasarımına sahip olacak model 1.5K olarak tanımlayabileceğimiz, 1240p çözünürlük ile gelecek. Ayrıca bu ekranın 120 Hz tazeleme oranına sahip olacağı da biliniyor. Cihazın en çok öne çıkan özelliğinin ise hız aşırtma özelliği ile gelen Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisi. İşte detaylar.

Realme GT Neo 5 SE Samsung Galaxy S23’e Kafa Tutacak!

Yeni Realme, RMX3700 model numarasıyla geliyor. Geekbench’te ortaya çıkan Realme GT Neo 5 SE adlı bir akıllı telefon, daha önce görmediğimiz bir işlemciyi gözler önüne serdi. Telefonun yonga seti, Snapdragon 8/8 Gen 1 ile bir Qualcomm SM8450 (kodlu taro), ancak işlemci hız aşırtmalı, bu da platformun farklı bir sürümünü düşündürüyor. En olası cevap, 2,92 GHz’de saat hızına sahip en gelişmiş Cortex-X2 işlemci çekirdekleriyle aynı ada sahip, hız aşırtmalı bir çip ve 2,5 GHz’de çalışan üçlü bir Cortex-A710 çekirdeğidir. Reame GT Neo 5 SE, hız aşırtmalı Snapdragon 8 Gen 1‘e sahip Qualcomm, maksimum saat hızına sahip olmayan bir yonga setini ilk kez göndermiyor.

Realme GT Neo

Örneğin, Oppo Reno9 Pro, biraz daha yavaş bir ana çekirdeğe sahip Snapdragon 8 Gen 1 üzerinde çalışır, ancak geri kalanı varsayılandır. Yaklaşan telefonun, kardeşi GT Neo 5‘ten (yurt dışında Realme GT3 olarak satılıyor) 144Hz yenileme hızına sahip 6.74 inçlik bir AMOLED paneli ödünç alması bekleniyor. Bekleyebileceğimiz diğer özellikler, Android 13 ve 8 GB RAM tabanlı ColorOS 13’tür. Realme bu SE varyantının varlığını kabul ettiğinde yakında daha fazlası gelecek.

İlgili Haberler

>> iOS 16.4 Özellikleri! Siz de Deneyebilirsiniz!