Realme Q5 Yakında Tanıtılacak: Türkiye’ye Gelebilir!

Realme Q5

Realme Q5 serisinin tanıtımına günler kala yeni özellikler ortaya çıktı. İşte Türkiye’ye de gelmesi beklenen model hakkında detaylar.

Oppo’nun alt markası Realme bir süredir ülkemizde hizmet vermeye devam ediyor. Özellikle giriş orta segment akıllı telefonları ile sıklıkla tercih edilen bir marka olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber söz konusu markanın, 5G destekli modelleri de yavaş yavaş Türkiye’ye gelmeye başladı. Yakında piyasaya sürülmesi beklenen Realme Q5 serisi, hakkında yeni ayrıntılar belli oldu. 5G destekli bir akıllı telefon olarak karşımıza çıkması beklenen modelin, hem işlemci tarafında kullanacağı yonga seti, hem de sunacağı bazı özellikler hakkında yeni detaylara sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. İşte önümüzdeki günlerde tanıtılacak modeller hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Realme Q5 Yakında Tanıtılacak: Türkiye’ye Gelebilir!

Realme Q5 modeli TENAA listelerinde görüntülendi. Yeni modelin ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, arka panelde üçlü kamera kurulumunun bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. Söz konusu kameranın 50 MP ana kamera ve iki adet 2 MP derinlik sensörü olarak sıralandığı biliniyor. Ön panelinde bulunan kamera ise 16 MP çözünürlüğünde olacak. Ayrıca bu ekranın 6.59 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğüne sahip IPS LCD panel olduğunu da belirtelim. Yonga seti tarafında ise Qualcomm imzalı Snapdragon 695 5G yongası bizleri karşılayacak.

Realme Q5

Söz konusu işlemci, genellikle giriş orta segment olarak tabir edebileceğimiz uygun fiyatlı modellerde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Bu işlemciyi kullanan akıllı telefonlara baktığımızda ise gündelik yaşamı kolaylıkla kurtarabilecek, hatta performansı iyi olan bir yonga seti olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca bu işlemciyi desteklemek için ise 6/8 ve 12 GB RAM seçenekleri bulunuyor. Depolama tarafında ise 128 ve 256GB seçeneklerinin bizleri karşılığını belirtelim. Seriye ait bir de Realme Q5i modelinin de tanıtılması bekleniyor. Fakat ikinci model hakkında ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Ayrıca Realme Q5 modelinde 5000 mAh’lik bir pil de bulunacak. Bu pili desteklemek için ise 65 watt’lık hızlı şarj bulunuyor.

Yeni modelin Türkiye geleceğine dair henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Fakat Realme, genelde uygun fiyatlı akıllı telefonlarını Türkiye’ye getirdiği için, Q5 serisine ait gelecek modellerin de Türkiye’ye giriş yapacağına dair sızıntılar, önümüzdeki günlerde ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Kripto Para Ticareti Opera Tarayıcısı Üzerinden Yapılacak: Devrim Gibi Sistem

>> Akıllı Telefonlar Kansere Neden Oluyor Mu? Sonunda Gerçek Ortaya Çıktı