Redmi 12 Sızdırıldı: Bu Fiyata Yok Satar!

Xiaomi Redmi 12 serisi

Redmi 12 modelinin tasarım ayrıntıları teknik özellikleri ve fiyatı sızdırıldı. İşte Türkiye ihtimalli Redmi telefonu hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

. .

Redmi’nin Note serisi seviliyor. Fakat direkt olarak Redmi serisinden bahsettiğimiz zaman, seriye ait birçok modelin Türkiye’de ilgi gördüğünü biliyoruz. Örneğin Redmi 10, uygun fiyatlı akıllı telefon olarak bir hayli sevildi. Ayrıca 5.000 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olması da tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biri oldu. Uzun süredir Redmi 12 modeli hakkında birçok detaya şahit olmuştuk. Sonunda Redmi 12, fiyatı tasarımı ve birçok özelliği ile karşımıza çıktı. Ayrıca fiyatı da ortaya çıktı. Eğer tahmin ettiğimiz bir fiyat etiketine sahip oldursa, Türkiye’de oldukça sevilecektir. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Redmi 12 Sızdırıldı: Bu Fiyata Yok Satar!

Red­mi 12 modeli, IMEI veri tabanında ortaya çıktı. FCC belgelerinde sızdırılan uygun fiyata sahip olması beklenen yeni Redmi modeli, uluslararası lansman ile karşımıza çıkacak. Yani söz konusu lansman gerçekleştikten haftalar sonra Türkiye’ye de Xiaomi Türkiye garantili olarak giriş yapacaktır. Redmi 12 modelinin 4G desteğine sahip odluğunu biliyoruz. Zaten Türkiye’de henüz 5G desteğinin olmadığını bu yüzden hala 4G destekli akıllı telefonlar tercih ediliyor. Bu yüzden Re­dmi 12 modelinin Türkiye’de beklenen fiyatı sağladığı takdirde, bir hayli tercih edileceğini tahmin ediyoruz.

Redmi 12C

Redmi 12, 4GB/8GB RAM ile eşleştirilmiş Helio G88 yonga seti tarafından desteklenmektedir. Depolama 128 GB/256 GB olup, isteğe bağlı olarak bir microSD kart ile 1 TB’a kadar genişletilebilir. Telefon, USB-C bağlantı noktası üzerinden 18W’a kadar (söylentilere göre 33W yerine) şarj edilebilen 5.000 mAh bataryaya sahiptir. Telefonun en önemli özellikleri ise, IP53 koruma sınıfı, NFC, IR Blaster ve Bluetooth 5.3. 4G akıllı telefon 8,17 mm kalınlığında ve 198,5 gram ağırlığında.

Bazı kaynaklarda 199 fiyat talep ederken, Xiaomi Portekiz web sitesi 209,99 € fiyat açıklıyor. 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip temel modelin fiyatı 199 Euro’dur. 200 Euro’nun 4.500 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olacak model, vergiler ile birlikte 6.500 TL’den satışa sunulacaktır. Piyasadaki benzer fiyat etiketine sahip olan telefonlar iel kıyasladığımızda ise birçok özellik ile öne çıkıyor. Önümüzdeki günlerde söz konusu modelin Türkiye ihtimali hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Snapdragon 8 Gen 3 Kullanacak İlk Telefonlar Belli Oldu!

. . . . .