Redmi 9T yakında tanıtılacak. Türkiye’de çok satar!

Redmi 9T ....

Önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen Redmi 9T, YouTube’da bir kutu açılımı videosu ile ortaya çıktı. İşte tüm detaylar.

Xiaomi’nin alt markası Redmi, art arda modeller tanıtmaya devam ediyor. 8 Ocak’ta bu modellere bir yenisi daha ekleniyor. Fiyat performans modeli olması beklenen giriş-orta seviye cihaz Redmi 9T, tanıtım videosu ile görüntülendi. Ülkemizde en çok satan Xiaomi modellerinden biri olan Redmi Note 9‘un yenilenmiş versiyonu olarak satışa sunulacağı yeni modelin, fiyatının da Redmi Note 9 ile benzer etikete sahip olacağı düşünülüyor. Ülkemizde satılırsa Redmi Note 9 ile benzer fiyata sahip olacağı için ilgi odağı haline geleceği öngörülüyor. İşte Redmi 9T modelinin tasarımı ve teknik özellikleri.

Redmi 9T neler sunuyor

Render görüntüleri ortaya çıkan modelin, YouTube üzerinde kutu açılımı yapılan bir videosu paylaşıldı. Video kullanıcılar tarafından ilgi odağı haline geldikten sonra bir anda silindi. Paylaşılan videoda cihazın tasarım detaylarının açıkça ortaya çıkan modelin, bir çok özelliği de ortaya çıktı.

Redmi 9T

M2010J19ST model numarası ile ortaya çıkan Redmi 9T, 6.000 mAh devasa bir bataryaya sahip olacak. Söz konusu bataryayı ise 18W hızlı şarj desteği ile dolduracak. Aynı zamanda Snapdragon 662 yonga setinden güç alırken, bu yonga setine ise Adreno 610 grafik işlemcisi eşlik edecek. Damla çentikli ekran tasarımı kullanılan panel, 1080 x 2340 piksel, 6,53 inçlik boyutu ile karşımıza çıkacak. Cihaz, 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip olacak.

Redmi 9T

Arka tarafına baktığımızda ise 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik sensörü olmak üzere üçlü kamera kurulumu ile gelmesi bekleniyor. Ön tarafında ise 8 MP değerinde bir kamera kullanılacak.

Cihazın fiyatı hakkında henüz net bir bilgi yok. Fakat benzer özelliklere sahip Redmi modelleri ile bir kıyaslama yaptığımızda, 150-200 Dolar gibi bir fiyata sahip olabilir. 8 Ocak tarihinde, ilk olarak Malezya’da tanıtılacak modelin Avrupa’da satışa sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Fakat yeteri kadar ilgi görürse Avrupa pazarına da açılacaktır. 8 Ocak‘ta tanıtıldıktan sonra bu durum açıklığa kavuşacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> MIUI 12.5 : Her zamankinden daha hızlı, daha güvenli ve daha güzel

>> Xiaomi Mi 10i 108MP kamera ile gelebilir