Redmi K50 Oyuncu Telefonu Sürümü İle Ortaya Çıktı: Tam Bir Canavar!

Haftalık Akıllı Telefon Haberleri
Redmi K50 serisinin oyun odaklı versiyonu Gaming Edition, GeekBench’te ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.
Redmi K50, şubat ayında bizlerle birlikte olacak. Bu telefonun zaten geleceği biliniyordu, ancak çıkış dönemine dair bir bilgi yoktu. Bugün, Weibo’daki resmi hesap üzerinden bilgiler paylaşan Xiaomi, yeni akıllı telefonun önümüzdeki ay, yani şubat itibarıyla görücüye çıkacağını doğruladı.
Redmi K50 özellikleri ile ilgili henüz elimizde pek bilgi yok, ancak mevcut bilgilerin dahi heyecan verici olduğunu söyleyebiliriz. K50 serisine ait bir modelin Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 işlemcisine sahip olacağına dair sızıntılar ortaya çıkmıştı. Serinin oyun odaklı modeline ilişkin ise bazı sızıntılar mevcut. İşte ilk olarak Çin’de satışa sunulacak, sonraki aylarda ise Türkiye ihtimali belli olacak yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Redmi K50 Oyuncu Telefonu Sürümü İle Ortaya Çıktı: Tam Bir Canavar!

Redmi K50

Geçtiğimiz günlerde Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 işlemcisine sahip K50 modeli ortaya çıkmıştı. Söz konusu modelin 21121210C model numarasına sahip olduğunu biliyorduk. Yakın zamanda ise serinin Gaming Edition olarak piyasaya sürülmesi beklenen modeli ortaya çıktı. 22021211RC model numarasına sahip Redmi K50 modeli, Qualcomm imzalı Snapdragon 870 işlemcisine sahip olacak. Söz konusu model oyuncu telefonu olarak karşımıza çıkacağı için Snapdragon 8 Gen1 işlemcisinin kullanılmasını bekleyebilirsiniz. Fakat serinin oyun odaklı modeli daha uygun fiyata satışa sunulacağı için, daha uygun fiyata mâl olacak bir işlemci kullanılmış.
Aynı zamanda yeni modelin batarya kapasitesi de belli oldu. 4700 mAh’lik pil ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan modelin ülkemizde de satılacağına dair söylentiler mevcut. Fakat söz konusu model Çin’de piyasaya sürülmeden Türkiye ihtimali üzerine henüz bir kesinlik söz konusu olmayacaktır. Redmi K50 serisi Çin’de tanıtıldığı takdirde, yeni modellerin Türkiye ihtimali üzerine sızıntılar gerçekleşecektir. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.