Redmi Note 10 Pro modeline sanal RAM özelliği geliyor: Performans arttırıldı!

Redmi Note 10 Pro sanal RAM

Xiaomi uygun fiyatlı modeli güncelleme aldı. Redmi Note 10 Pro, yayınlanan güncelleme ile sanal RAM özelliğine kavuşuyor. Yeni güncelleme ile söz konusu modelin performansında önemli artışlar yaşanacak. İşte tüm detaylar.

Xiaomi’nin Redmi alt markası, fiyat performans odaklı cihazlara yoğunlaşmış durumda. Hal böyle olunca ülkemizde artan kur değerleri ve vergilerden dolayı Redmi modelleri bir hayli tercih ediliyor. Özellikle Redmi Note serisi, son zamanlarda ülkemizde en çok satılan serilerde liderliğe oynuyor diyebiliriz. Öyle ki Redmi Note 8 ve Note 9 serilerinin hala en çok satan modeller arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Hal böyle olunca serinin yeni modelleri de merakla beklenmekteydi. Sonunda Redmi, Note 10 serisini kullanıcılarıyla buluşturdu. Redmi Note 10 serisi ile karşımıza çıkan modellerden en yüksek özelliklere sahip olan cihazı Redmi Note 10 Pro, performans alanında önemli bir güncelleme aldı.

Redmi Note 10 Pro modeline sanal RAM özelliği geliyor

Redmi Note 10 Pro 5G modeli, performans alanına önemli bir güncelleme aldı. Bu güncelleme, özellikle düşük RAM ile karşımıza çıkan modellerin performansını arttırmaya  yönelik. muhtemelen bu güncellemeyi, ileride daha da düşük RAM belleğe sahip Xiaomi modellerinde göreceğiz.

Redmi Note 10 Pro sanal RAM

 

Bu özellik ile birlikte Redmi Note 10 5G modeli, sanal olarak geliştirilen 2 GB daha RAM belleğe sahip olacak. Bu sayede, çoklu görev yetenekleri genişletilecek. Yani art arda uygulamalar açsanız dahi, telefonunuz eskisi gibi donmayacak. Bu teknolojinin temel mantığı ise, dahili depolama birimindeki 2 GB‘lık boşluğu kullanarak RAM kapasitesini sanal olarak arttırmaya yarıyor.

Yeni güncellemenin ilk olarak Xiaomi Redmi Note 10 Pro 5G modelinin Çin versiyonlarına gelecek. Önümüzdeki günlerde global versiyonuna da sanal RAM bellek özelliği gelecektir. Genel olarak özelliğimizde, akıllı telefonun RAM belleğinin yetersizliğinin oldukça işlevsel bir çözümü olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Ayrıca söz konusu özellik, ilerleyen dönemlerde Xiaomi’nin amiral gemisi modellerinde de karşımıza çıkabilir. 8 GB RAM‘e sahip olan bir Xiaomi modeli, alacağı güncelleme ile birlikte 10 GB‘lık RAM bellek ile performansını katlayabilir.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Dokunmatik Ekran Problemi Can Sıkıyor: Özellikle Bu Modellerde Görülüyor

>> İşte Haftanın Akıllı Telefon Haberleri (14 Haziran-21 Haziran)