Redmi Note 10T Tanıtıldı: En İyi F/P Telefonu!

Redmi Note 10T

Redmi Note 10T modeli Japonya’da tanıtıldı. İşte Türkiye’ye de gelmesi beklenen yeni model hakkında tüm detaylar.

Xiaomi’nin kardeş markası Redmi, her bütçeye göre akıllı telefonlar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Genellikle ülkemizde uygun fiaytlı modeller tercih ediliyor. Çünkü dolar kuru ile birlikte birçok ürünün fiyatı arttığı için, daha önceden 4000 TL sevieylerinde satılan modeller, 8000-9000 seviyelerine yükselmiş durumda. Bu yüzden Redmi akıllı telefonları, son yıllarda en çok tercih edilen modeller arasında yer almaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Redmi 10T modelinin, ilk olarak Japonya’da piyasay sürüleceğine dair ayrıntılar ortaya çıkmıştı. Sonunda yeni model tanıtıldı. Arından küresel pazarda da tanıtılacağına dair iddialar mevcut. İşte Redmi 10T ve sundukları.

Redmi Note 10T Tanıtıldı: En İyi F/P Telefonu!

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, 90 Hz tazeleme oranına sahip bir panel bizleri karşılıyor. Bu ekran, 6.5 inç boyutunda ve 1080p çözünürlüğünde. Giriş-orta segment olarak karşımıza çıkan akıllı telefonda, 90 Hz tazeleme oranına sahip panelin sunulması önemli bir avantaj. Ayrıca delikli ekran tasarımında bulunan ön kamera, 8 MP çözünürlüğünde.

Redmi Note 10T

Arka tarafta ise ikili kamera bulunuyor. Bu kameralar, 50 MP ana kamera ve 2 MP ikinci kamera olarak sıralanıyor. Çift renkli LED flaş da söz konusu modele eşlik ediyor. Güç tarafında baktığımızda ise Qualcomm imzalı Snapdragon 480 işlemcisinin bulunduğunu belirtelim. Bu işlemciyi desteklemek için ise 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı karşımıza çıkıyor. 5000 mAh’lik pile sahip olan cihaz, bu pili 18W’lık hızlı şarj teknolojisi ile destekliyor.

Redmi Note 10T

Bununla baeraber cihazda NFC bağlantısının bulunduğunu da belirtelim. Ayrıca jack girişi de karşımıza çıkıyor. Cihazın ilk olarak Japonya’da tanıtıldığını belirtmiştik. Önümüdeki günlerde Türkiye’ye geleceğine dair de sızıntılar mevcutç 270 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan Redmi Note 10T, Trükiye’ye geldiği takdirde, rakiplerine göre avantajlı bir model olacaktır.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefonunuzun Güncelleme Ömrü Bakın Ne Kadar Olacak?

>> Samsung Galaxy Buds2 Beklenen Renk Seçeneği İle Geldi!