Xiaomi Dokunmatik Ekran Problemi Can Sıkıyor: Özellikle Bu Modellerde Görülüyor

Xiaomi 13 akıllı telefon

Xiaomi dokunmatik ekran problemi yeni güncelleme ile birlikte kendisini iyice gösterdi. Kullanıcıları çileden çıkartan bu problem ile ilgili detaylara gelin birlikte bakalım.

Akıllı telefon dünyasında güncellemeler büyük bir önem taşıyor. Ne kadar birçok güncelleme yapılırsa markalar o kadar fazla güven oluşturmayı başarıyor. Özellikle Apple neredeyse her ay düzenli olarak yeni bir güncelleme dağıtıyor. Güncellemelerin sıklıkla verilmesi önemli. Ancak daha önemli bir konu var.

Herhangi bir marka kullanıcılara dağıttığı güncellemeleri hatalı olarak veriyorsa bu büyük bir sorun haline gelebilir. Şimdilerde yaşanan bir problem bunun yansıması diyebiliriz.

Xiaomi dokunmatik ekran problemi yeni güncellemeyle başladı

Xiaomi şu anda MIUI 12.5 kararlı güncellemesini bütün kullanıcılara dağıtmaya çalışıyor. Şimdilik önemli bir mesafe alınmış olsa bile yine de ortada bazı problemler var. Güncelleme orta segment cihazlar için bir problem çıkarmıyor. Fakat amiral gemisi modeller bu güncellemeleri alırken beklenmeyen sorunlar ile karşılaşıyor.

Xiaomi dokunmatik ekran problemi

Ortaya çıkan son detaylara göre MIUI 12 sürümünde herhangi bir problem yaşanmazken MIUI 12.5 ciddi sorunlar yaratabiliyor. Bu sorunların en başında hiç şüphesiz dokunmatik ekran geliyor. Dokunmatik bölümünde istenmeyen sorunlar yaşanması cihaz kullanımını olumsuz yönde etkiliyor. Bu sorun sadece MIUI 12.5 cihazlarında ortaya çıktı.

Hangi Xiaomi akıllı telefonlarında bu sorun yaşanıyor?

Hemen aşağıya sizler için hangi cihazlarda dokunmatik sorunu yaşandığını sıraladık. Eğer sizin cihazınız da bu listede yer alıyorsa muhtemelen bazı dokunmatik sorunlar yaşıyorsunuz.

  • Xiaomi Mi 11
  • Xiaomi Mi 10 Ultra
  • Xiaomi Mi 11 Lite
  • Xiaomi Mi 10T Pro
  • Redmi Note 10 Pro
  • Redmi Note 9S

Xiaomi tarafından henüz konu ile ilgili net bir açıklama yapılmadı. Ancak kullanıcılar dokunmatik sorunu nedeniyle cihazları neredeyse kullanamıyor.

Muhtemelen yeni bir güncelleme ile birlikte tüm akıllı telefonlar dokunmatik problemini geride bırakacak. Yazılımsal ve genellikle yeni sürümlerde meydana gelen bu tür problemler hızlı bir şekilde giderilebiliyor. Peki siz de böyle bir sorunla karşı karşıya kaldınız mı?

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Mi 11 Lite, renk seçenekleri ortaya çıktı! Türkiye’de yok satar

>> Xiaomi Mi 11 Ultra Global, Android 12 ile GeekBench’te görüldü