Samsung Galaxy S22 Ultra Kanlı Canlı Görüntülendi: Hem de S Pen İle!

Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra modeli, tanıtıma haftalar kala yeni görüntüleri ile gündemde. İşte yeni model hakkında sızdırılan görseller.

Bildiğiniz üzere uzun süredir Samsung Galaxy Note serisine ait herhangi bir model karşımıza çıkmıyor. Bunun en temel sebeplerinden ise Note serisini Note serisi yapan detaylardan biri olan S Pen özelliğinin farklı Samsung modellerine kullanılıyor olması. Bildiğiniz üzere S20 Ultra ve Samsung Galaxy Z Fold 3 modellerinde S Pen kullanılabilir hale gelmişti. Haliyle Samsung Galaxy Note serisine de artık ilgi olmayacağı düşünüldüğünden herhangi bir Note modeli karşımıza çıkmadı.

Fakat Samsung Note serisini Note serisi yapan en temel detaylardan birisi de S Pen yuvası. Bugüne kadar karşımıza çıkan S Pen destekli modelleri düşündüğümüzde hiçbir modeline S Pen yuvasına sahip olmadığını biliyoruz. Fakat Samsung Galaxy S22 Ultra modeli adeta yenilenmiş bir Note serisi modeli olarak karşımıza çıkacak. Yani Note serisini andıran özelliklere sahip bir model olacak. Yakında tanıtılması beklenen model, kanlı canlı görselleri ile sızdırıldı. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Samsung Galaxy S22 Ultra Kanlı Canlı Görüntülendi: Hem de S Pen İle!

Galaxy S22 Ultra

İlk olarak cihazın sızdırılan görsellerini incelediğimizde, aylardır gündemde olan S Pen yuvası sızıntılarının gerçeği yanısttığını görmekteyiz. Bir Note serisi modeli olarak anılacak S22 Ultra modeli, S Pen yuvası ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Ayrıca Z Fold 3 modelinde olduğu gibi S Pen kaleminin ekstradan satışa sunulmayacağını, söz konusu model ile dahili olarak kullanıcılara sunulacağını da belirtelim. Yani her şey tıpkı Note serisi modellerinde olduğu gibi ilerleyecek.

Ayrıca yeni cihaz hakkında bazı teknik detaylar da ortaya çıktı. Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 işlemcisine sahip olacak model, 12 GB’lık RAM ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Ayrıca farklı RAM seçeneklerinin de ilerleyen dönemlerinde karşımıza çıkması bekleniyor. Depolama alanına geldiğimizde ise söz konusu modelde 1 TB‘lık depolama seçeneğinin kullanıcılara sunulacağı belli oldu. Android tarafında yalnızca birkaç modelde sunulan 1 TB’lık depolama seçeneği, Samsung’un amiral gemisi serisinde karşımıza çıkan. Şuan için yalnızca serinin Ultra modelinde karşımıza çıkması beklene seçeneğin, serinin diğer modellerinde de olması bekleniyor.

Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S22 Ultra Kamerası Yapay Zekada Zirveyi Yaşatacak

>> Samsung Galaxy S22 Ultra, Devasa Depolama Alanı İle Gündemde!