Samsung Galaxy S23 Kullanıcılarını Uyarıyor! Yoksa Ucuz Kılıf mı Kullanıyorsunuz?

Samsung yeni işletim sistemi

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung Galaxy S23 ailesini tercih eden teknoloji severleri uyarıyor. Şirket, ciddi paralar ödeyerek satın aldığınız bu cihazları 3. parti kılıflarla korumakta zorlanabileceğinizi, hatta bu kılıflar sebebiyle deneyimlerinizde sorunlar yaşayabileceğinizi bildiriyor.

Samsung Galaxy S23 ailesine mensup bir akıllı telefonunuz varsa, muhtemelen bir de kılıf almışsınızdır, değil mi? Özellikle son yıllarda satışa sunulan telefonlar, tasarım tarafında zarif detaylar sunarken “çizilme ve kırılganlık” tarafında çok da iddialı değiller. Bu sebeple de “yeni bir telefon alıyorsan bir de koruyucu kılıf almalısın, hatta ekran filmi de almalısın” düşüncesi çok yaygın…

Tabii bu tip düşünceler neticesinde bazı üreticiler, yeni alınan cihazın kutusunda koruyucu kılıfı da hediye olarak sunabiliyor. Yine de, daha farklı tasarım detayları ve renk tercihleri olanlar için genelde “3. parti üreticilerin hazırladığı kılıflar” ön plana çıkıyor. Neden mi? E cevabı siz de biliyorsunuz yahu, “tabii ki daha ucuz” oldukları için. Peki ama binlerce lira ödeyerek aldığınız telefonlar, ucuz kılıflarla kullanılırken performans kaybı yaşarsa ne olacak?

Samsung Galaxy S23 ailesinde kılıf kullanacaklar dikkat…

Örneğin, aşağıdaki ilk görseli ele alalım. Samsung’un hazırladığı bu görselde, arka taraftaki kamera sistemi bölgesinde, aynı zamanda mikrofon sisteminin olduğu belirtilmiş. Yani siz bir video çekerken buradan da ses kayıtları gerçekleştiriliyor. Bir şey izlediğinizde ya da aramalar gerçekleştirdiğinizde de devreye giren bir sistem bu. Bazı 3. parti kılıflar ise, bu mikrofon bölgesini kapatabiliyor ve bu da sesin daha boğuk, daha düşük detaylarla çıkmasına sebep oluyor.

Samsung Galaxy S23 Kullanıcılarını Uyarıyor! Yoksa Ucuz Kılıf mı Kullanıyorsunuz?

İkinci görselde ise, dışarı doğru hafif çıkıntılı tasarlanan kamera mercekleri ve korunmalarından bahsediliyor. Bu mercekler için şeffaf koruma başlıkları satanlar var. Bu sayede kameraların çizilmelere karşı daha korunaklı olabileceği bildiriliyor. Peki ama bu ürünlerin şeffaf kısımları, kameraların çekim kalitelerini bozuyor olamaz mı? Öyle ya, kameranın önünü de kaplayan bir sistem sonuçta. Yetkililer, bu konuda da uyarıda bulunuyor.

Samsung Galaxy S23 Kullanıcılarını Uyarıyor! Yoksa Ucuz Kılıf mı Kullanıyorsunuz?

Galaxy S23 akıllı telefon ailesinin Türkiye fiyatları nasıl?

Resmi sitedeki fiyatlar şöyle:

Galaxy S23’ün başlangıç fiyatı, 25 bin TL,
Galaxy S23 Plus’ın başlangıç fiyatı, 33 bin TL,
Galaxy S23 Ultra’nın başlangıç fiyatı, 41 bin TL.

>> Harry Potter Dizisi Geliyor! İşte İlk Detaylar!