Samsung Yeni Katlanabilir Cihazlarla Geliyor: Birçok Avantaj Sağlayacak

Galaxy A53 modeli

Samsung yeni katlanabilir cihazlarla kullanıcıları selamlayacak. Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan şirket yeni bazı patentler oluşturdu.

Akıllı telefon sektörü bu aralar çok ilginç gelişmeler ile karşı karşıya. Özellikle katlanabilir cihazlar bu noktada büyük bir öneme sahip. Samsung ise kendi alanında neredeyse rakipsiz. Katlanabilir akıllı telefon pazarının çok ciddi bir bölümünü ele geçirdi. Ancak bu pek yeterli değil gibi görünüyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda Samsung ile ilgili Galaxy A serisine uygun fiyatlı ve katlanabilir cihazlar ekleyeceği ifade edilmişti. Ancak şirketin Z serisine yeni üyeler ekleyeceği ortaya çıktı. Yani Samsung bir noktada hedef şaşırtmış oldu. Katlanabilir akıllı telefon pazarında böyle bir hakimiyet kurmuşken bunu sağlamlaştırmak istemesi çok doğal.

Samsung yeni katlanabilir cihazlar için kolları sıvadı

Küresel çapta tüm dikkatleri kendi üzerinde toplamayı başaran Güney Koreli teknoloji devi kıvrılabilir bir cihaz üretmek istiyor. Bu cihaz ile birlikte telefondaki ilgili bölüm çekildiği anda ekran büyüyor. Yani bir noktada kıvırma sistemi uygulanmış oluyor.

Samsung yeni katlanabilir cihazlarla

Geçtiğimiz yıllarda LG buna benzer bir sistem geliştirmişti. Samsung ise bunu akıllı telefonlara uygulamak istiyor. Şirketin açılıp kapanan yani yana doğru genişleyen bir ekran ürettiği görülüyor. Bu akıllı telefon modeli ile birlikte katlanabilir tasarımlar çok farklı bir noktaya ulaşacak.

Ekran yatay olarak genişleyecek

Bu cihazı ilginç yapan detay yatay olarak genişletilebilir olmasından kaynaklanıyor. Yani diğer cihazlara göre kıvrılabilir yatay genişleme sistemi kullanacak. Böylece bugüne kadar neredeyse hiç kullanılmamış bir sistem tercih edilmiş olacak.

Akıllı telefonlarda neredeyse bütün katlanabilir modeller tamamlandı. Samsung birçok yeni denemeye devam ediyor. Fakat bir türlü Apple ile ilgili haberler ortaya çıkmadı. Apple katlanabilir cihaz üretip üretmeyeceği konusunda net açıklamalar yapmıyor. Ancak bu tür patentler daha şimdiden sektörün suyunu iyice ısıttı. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Samsung Yeni Telefon Tasarımı Sevenlerini Heyecanlandırdı!

>> Samsung Galaxy Watch 5 Serisi Hakkında Yeni Ayrıntılar Belli Oldu!