Samsung Akıllı Telefonlar Araba Anahtarı Gibi Kullanılabilecek: Yepyeni Özellik

akaryakıt kuyruğu sosyal medya

Samsung akıllı telefonlar araba anahtarı olarak kullanılacak. Yeni gelen bu özellik kullanıcılara adeta altın tepside sunulacak. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte göz atalım.

.

Dünyanın en fazla kullanılan cihazları içerisinde yer alan Samsung akıllı telefonlar araba anahtarı şeklinde tercih edilebilecek. Özellikle dijitalleşmenin bu kadar yükseldiği şu son zamanlarda bu adımın son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı telefonların adeta anahtar gibi kullanılması şimdilik sınırlı tutulacak.

Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Note 20 Ultra gibi cihazların tamamı fiziki anahtar taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıracak. Bu sisteme uyumlu Audi, BMW, Genesis ve Ford gibi bazı araçlarda bu özelliğin kullanılabileceği söyleniyor.

Samsung akıllı telefonlar araba anahtarı olacak

Şimdilik sadece Güney Kore’de tercih edilebilen dijital anahtar özelliği bazı ek avantajlar sunuyor. Mesela kapıların uzaktan açılması bunlar içerisinde yer alıyor. Ayrıca motorun uzaktan çalıştırılması ve büyük otoparklarda araçların unutulmaması için kornanın çalınabilmesi gibi birçok özellik sunuluyor.

Samsung akıllı telefonlar araba

Bu tür dijital hizmetlerde genellikle güvenlik çok büyük bir öneme sahip. Eğer yeterli güvenlik önlemleri alınmazsa başka birisi tarafından anahtar kullanılabilir ve böylece hırsızlık faaliyetleri çok kolaylaşır. Samsung böyle bir sorunun ortaya çıkmasını istemiyor.

Yeni özellik Android 12 ile geliyor

Aslına bakacak olursak bu özellik daha çok Android 12 ile kullanıcılara sunulacak. Şirket şu anda deneme aşamasında diyebiliriz. Muhtemelen kısa bir süre içerisinde bu deneme aşamaları bitecek ve kararlı sürüm herkese yayınlanacak.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung bu şekilde devam ederse her yere entegre dijital sistemlerin öncüsü olacak. Özellikle Huawei gibi markaların da bu tür sistemlere önem verdiğini görüyoruz. Yine Apple benzer bazı uygulamalara yer veriyor. Peki sizce Samsung cihazlarda böyle bir dijital anahtar özelliği cazibeli mi? yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S22, Plus ve S22 Ultra, Pil Kapasiteleriyle Şaşırtabilir. Fotoğraflar Yayınlandı!

>> Efsane Motorola Benzeri Katlanabilir Telefon Huawei Mate V Ne Zaman Geliyor?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here