iPhone 14 Pro Max Görselleri Sızdırıldı: Kullanıcıları Üzdü!

iPhone 14 Pro Max

iPhone 14 Pro Max modeline ilişkin yeni görseller ortaya çıktı. Söz konusu model, halefinden biraz daha kalın olabilir. İşte detaylar.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde iPhone 14 serisi hakkında birçok detay ortaya çıkmıştı. Özellikle yeni seride tasarım anlamında önemli değişiklikler olacağını biliniyor. Bu değişikliklerin en temel sebebi ise, serideki Mini modelin piyasadan kaldırılıyor olması. iPhone 14 Mini yerine iPhone 14 Max piyasaya sürülecek. Bununla beraber serinin Pro ve Pro Max modellerinde delikli ekran tasarımının kullanılması bekleniyor. Bazı kaynaklar seriye ait tanıtılacak 4 modelin delikli ekran tasarımını kullanılacağını iddia etmişti. Fakat büyük ihtimalle yalnızca serinin 2 modelinde bu tasarım söz konusu olacak.

Eylül ayında tanıtılması beklenen, ve tasarımlar olarak çoğu detayı ortaya çıkan iPhone 14 serisine ait iPhone 14 Pro Max modelinin tasarım görselleri ortaya çıktı. Halefinde göre daha geniş bir ekrana sahip olması beklenen model, daha kalın yapıya sahip olabilir. İşte o görseller.

iPhone 14 Pro Max Görselleri Sızdırıldı: Kullanıcıları Üzdü!

iPhone 14 Pro Max

Sızdıran kaynağa göre, iPhone 14 Pro Max modelinin, tasarım ölçüleri ve kağıt üzerine çizilmiş şematik görüntüleri ortaya çıktı. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan sızıntılara göre, söz konusu modelin 77.58 mm genişliğinde olacağı iddia ediliyordu. Fakat son belgelere göre yeni cihaz, 78.78 mm ekran genişliğine sahip olabilir. Tabii ki bu kadar küçük bir farkın fark edilip edilmeyeceği kullanıcıya kalmış. Muhtemelen özellikle tek el kullanımında sıkıntı yaratacak kadar büyük olacaktır.

iPhone 14 Pro Max

iPhone 13 Pro Max modeli, 7.65 mm’lik bir kalınlık ile bizleri karşılıyordu. Bazı kaynaklara göre iPhone 14 Pro Max‘in 7.75 mm’lik kalınlık ile geleceği iddia ediliyordu. Ortaya çıkan son raporlar ise söz konusu modelin 7.85’lik bir kalınlık ile geleceğini gösteriyor. Genel olarak bu raporu değerlendirdiğimizde, arada çok da büyük bir fark olmadığını, hatta kullanıcılar tarafından fark edilmeyeceğini söyleyebiliriz. Fakat bu sızıntıların henüz gerçeği yansıtmadığını, önümüzdeki aylarda yeni model hakkında daha fazla detayın ortaya çıkabileceğini belirtelim. Eylül ayında tanıtılması beklenen seri hakkında tüm detaylar, Ağustos ayının sonuna kadar belli olacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 200 MP Kamera ile Geliyor: iPhone’a Büyük Rakip!