Samsung Galaxy A23 Sızdırıldı: Bütçe Dostu Akıllı Telefon!

Samsung Galaxy A23 5G

Samsung’un uygun fiyatlı A serisine yeni bir model ekleniyor. İşte ülkemize de giriş yapması beklenen Galaxy A23 modeli hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung her sene Galaxy A serisine ait farklı modeller piyasaya sürüyor. Örneğin geçtiğimiz yıl Galaxy A32 A52 ve A72 gibi modeller piyasaya sürülmüştü. Söz konusu modeller her bütçeye hitap eden cihazlar olarak karşımıza çıkıyor. Galaxy A23 modeli ise seriye ait en uygun fiyatlı model olarak karşımıza çıkacak.

Genel olarak piyasadaki akıllı telefon fiyatlarını değerlendirdiğimizde, yüksek fiyata sahip bir akıllı telefon olarak algılanabilir. Fakat 90 Hz tazeleme oranına sahip ekran ve güçlü bir işlemciye sahip bir akıllı telefon olarak değerlendirirsek, piyasadaki modellere göre uygun fiyattan satışa sunabileceğini söyleyebiliriz. Giriş orta segment arası bir model olarak sunulacak Galaxy A23 hakkında ilk sızıntılar belli oldu. Tasarım detayları ortaya çıkan modelin teknik özelliklerine dair de bazı sızıntılar mevcut.

Samsung Galaxy A23 Sızdırıldı: Bütçe Dostu Akıllı Telefon!

Galaxy A23

6.6 inçlik bir panele sahip olacak model, serinin önceki modeline göre 0.20 inç daha büyük. Ayrıca ekran tarafına baktığımızda damla çentikli ekran tasarımı karşımıza çıkıyor. Bu ekran 90 Hz tazeleme oranına sahip olacak.

Kamera tarafına baktığımızda ise Galaxy A53 tasarımına çok benzeyen bir kasaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. 50 MP ana kameraya sahip olacak modelin, diğer kameraları ise 5 MP ultra geniş açılı kamera 2 MP makro ve 2 MP derinlik kamerası olarak sıralanmış durumda. Genel olarak uygun fiyata satışa sunulan telefonların, en fazla iki kameraya sahip olduğunu görmekteydik. Fakat Galaxy A23 modelinin 3 kamera ile gelmesi de rakiplerine göre önemli bir avantaj.

Serinin önceki modelleri ülkemizde satışa sunulduğu için yeni modelin de Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Türkiye’ye geldiği takdirde piyasada benzer özelliklere sahip akıllı telefonlara göre daha uygun bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefonunuzu PC’niz İçin Kablosuz Webcam ‘e Dönüştürebilirsiniz! Nasıl Mı?

>> Bu Ülkedekiler Sosyal Medya Kullanmayı Bırakıyor! İşte Ülke ve Sebepler!