Samsung Galaxy A52 5G sertifikasını aldı: Orta segmentte rakip tanımaz!

Samsung Galaxy A52 5G sertifikasını aldı: Orta segmentte rakip tanımaz!

Samsung Galaxy A52 5G .
Google News Abone Ol

Samsung’un uygun fiyatlı, Fiyat performans alanında en iyisi olma yolunda ilerleyen Galaxy A52 5G sertifikasını aldı. İşte tüm detaylar.

Samsung’un A serisi ile alışık olduğumuz uygun fiyatlı modellere bir yenisi daha eklenecek. Hakkında bir çok detay ortaya çıkan yeni model CCC (Çin Zorunlu Sertifikası) aldı. Böylelikle yeni model için son aşamaya gelindi diyebiliriz. Türkiye’ye gelme ihtimali olan modelin, ortaya çıkan görüntülerine ve özelliklerine yakından bakalım.

Samsung Galaxy A52 5G neler sunuyor

CCC’de görülen bilgilere göre SM-A5260 model numarasını taşıyan cihaz hakkında daha fazla detay ortaya çıktı. Belgeleri incelediğimizde, yeni modelin 15W hızlı şarj desteklediği de ortaya çıktı.

Samsung Galaxy A52 5G .

Cihazın ne zaman piyasaya sürüleceğine dair net bir bilgi bulunmuyor. Fakat her hafta ortaya çıkan belgelerden yola çıkacak olursak tanıtılması yakındır diyebilir. Serinin bir önceki modellerinin piyasaya sürülme tarihleri ile kıyasladığımızda ise; Galaxy A51 modelinin Aralık 2019’da piyasaya sürüldüğü, cihazın 5G versiyonunun ise Nisan 2020’de piyasaya sürüldüğü görülüyor. Bu yüzden Şubat-Mart 2021 gibi piyasaya sürülecektir.

Galaxy A52 5g

Cihazın genel özelliklerine baktığımızda, 6 GB ve 8 GB RAM seçeneğiyle gelen iki farklı varyantının olacağı tahmin ediliyor. Bununla beraber, Qualcomm’un Snapdragon 750G yonga setinden güç alacak ve Android 11 ile kutudan çıkacak. Arayüzünde ise One UI 3.0 sürümünü kullanacak.

Cihazın 4G versiyonun ise Snapdragon 720G işlemcisinden güç alıyor. Ülkemizde henüz 5G bağlantısı kullanılmadığından Snapdragon 720G yonga setine sahip versiyonu satılacaktır.

Ortaya çıkan belgelere göre Galaxy A52 5G, 64 MP ana kamera, 8 MP makro lens, 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 5 MP derinlik kamerasına sahip olacağı da biliniyor. Aynı zamanda cihazın; beyaz, mavi ve turuncu renk seçenlerine sahip olacağı da iddia edilenler arasında.

Cihazın ne zaman tanıtılacağına dair net bir tarih bulunmuyor fakat Galaxy S21 ailesinin tanıtılmasından sonra piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Ülkemizde büyük ihtimalle satılacak olan cihazın 4G versiyonu karşımıza çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy A32 5G, resmî sitede görüldü!

>> Samsung Galaxy Z Fold 3 böyle görülebilir


CEVAP VER