Samsung Galaxy A72 karşımızda: Türkiye’de yok satar!

Galaxy A72
Google News Abone Ol

Samsung’un yakında tanıtılması beklenen Galaxy A72 modeline ait bazı görseller sızdırıldı. İşte yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Samsung her bütçeden akıllı telefon çıkartmaya devam ediyor. Özellikle çoğu ülkenin 5G bağlantısına geçmesinden sonra, 5G destekli akıllı telefonlar ateş pahası oldu diyebiliriz. Hatırlarsanız bu durumu 4G bağlantısına geçerken biz de yaşamıştık. Bu yüzden çoğu marka uygun fiyatlı 5G destekli modeller çıkartmaya devam ediyor. Samsung ise Galaxy A72 serisi ile birlikte uygun fiyata 5G destekli akıllı telefonu sunmayı hedefliyor. Bu fiyat, her ne kadar en ucuz 5G telefon diyebileceğimiz kadar ucuz olmasa da, göstereceği performansa göre gayet makul diyebiliriz.

Samsung, Galaxy A72 modelinin 4G versiyonunu da piyasaya sürecek. Bu modelin ise Türkiye’ye gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Hakkında çoğu ayrıntı ortaya çıkan Galaxy A72 5G ve 4G modelleri hakkında işte tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy A72 neler sunaca­k

Geçtiğimiz haftalarda söz konusu modellerin tasarım görüntüleri ortaya çıkmıştı. Fakat yeni çıkan görselleri incelediğimizde, geçmişte karşımıza çıkan tasarımlardan farklı olduğunu görüyoruz.

Galaxy A72

2400 x 1080 piksel çözünürlüğünde 20:9 en boy oranı ve 90 Hz yenileme hızına sahip AMOLED paneliyle karşımıza çıkan cihaz, orta seviye cihazlar arasında liderliğe oynayacak diyebiliriz.

Galaxy A72

Kamerasına baktığımızda ise dörtlü kamera kurulumu bizleri karşılayacak. Bunlar; 64 MP ana kamera, 8 MP 2x telefoto kamerası, 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro lens olarak kaşımıza çıkacak.

Cihazın 4G versiyonunda Snapdragon 730 yonga seti kullanılırken, 5G versiyonunda ise Snapdragon 720 yongasından yararlanılaca­k. Aynı zamanda yeni seride, siyah beyaz, mavi ve mor renklerin sunulmas­ı bekleniyo­r.

Samsung Galaxy A72 4G modeli, 6 GB + 128 GB versiyonu ile 449 eurodan satışa sunulaca­k. 8 GB 256 GB versiyonu ise 509 euro fiyat etiketine sahip olacak. Ülkemizde satılmasına kesin gözüyle bakılan modelin, orta seviyede rakiplerini eleyeceğine inanılıyor.

İlgili Haberler

>> Türkiye ihtimalli Samsung Galaxy A52 4G, tüm özellikleriyle karşımızda!

>> Samsung’un Galaxy F62 paylaşımı, kullanıcıları sabırsızlandırdı!


CEVAP VER