Samsung Galaxy F42, uygun fiyatlı 5G model olarak karşımıza çıkacak

Samsung Galaxy F42

Samsung’un yakında tanıtmasını beklediğimiz Galaxy F42 5G modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

Samsung’un Galaxy F42 5G modeline ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Geçtiğimiz aylarda yeni modelin geliştirilme aşamasında olduğuna dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Bununla beraber 5G desteği ile sunulacak olan Galaxy F42 modelinin, uygun fiyatlı bir model olarak sunulacağı da söylentiler arasındaydı. Fakat özellikleri hakkında henüz net ayrıntılar bulunmuyordu. Wi-Fi sertifikasını alan yeni modelin tanıtılmasına kısa bir zaman kaldı diyebiliriz. bununla beraber bazı temel özellikleri de ortaya çıktı. İşte Samsung’un yeni 5G destekli F serisi modeli hakkından ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy F42, uygun fiyatlı 5G model olarak karşımıza çıkacak

5G destekli akıllı telefonlara olan ilginin artması ile birlikte, 5G telefonların da sayısı artmaya başladı. İlk başlarda yüksek fiyatlardan satışa sunulan 5G destekli modeller, gün geçtikçe uygun fiyatlarıyla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Galaxy F42 5G modeli ise, Samsung’un yakında piyasaya süreceği en uygun 5G destekli modellerden biri olarak karşımıza çıkacak.

Samsung Galaxy F42

Ayrıca yeni modelin, daha önceden karşımıza çıkan bir model olduğu da ortaya çıktı. Geçtiğimiz haftalarda sunulan, 230 euroluk fiyatıyla ilgileri üzerine toplayan Galaxy A22 5G modelinin, yeniden markalanmış hali olarak karşımıza çıkacağı sızdırıldı. Ortay çıkan özellikleri incelediğimizde ise, söz konusu modellerin özelliklerinin tamamen aynı olduğunu görüyoruz. Muhtemelen, bazı bölgelerde Galaxy A22 5G modelini görürken, bazı bölgelerde ise F42 5G modelini göreceğiz.

Wi-Fi sertifikasında ortaya çıkan bilgilerin haricinde bazı temel özellikler de biliniyor. İddialara göre F42 5G modeli, Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 750G yonga setinden güç alacak. Ekran paneline baktığımızda ise damla çentikli bir ekran tasarımına sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca bu ekranın 6,6 inçlik bir boyuta sahip olacağı ve Süper AMOLED bir ekran olarak karşımıza çıkacağı da söylentiler arasında. Ekran içi parmak izi okuyucuyla gelmesi beklenen modelin ne zaman tanıtılacağı henüz bilinmiyor.

Bir kullanıcının telefonda en çok merak ettiği kısım, bataryaya baktığımızda 5.000 mAh kapasitesinde oldukça yeterli bir batarya kapasitesinin bizleri karşıladığını görmekteyiz. Ayrıca iddialara göre bu bataryayı şarj etmek için 15W şarj desteği de bulunacak.

Android 11 ile kutudan çıkacak cihazın, 20 MP değerinde ön kameraya, 48 MP arka kameraya sahip olması bekleniyor. Önümüzdeki haftalarda yeni model hakkında daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy F52 5G Duyuruldu! 120Hz Ekran Ve Dahasını Sunuyor

>> Galaxy A11 Android 11 Güncellemesi Alıyor: Güncelleme Nasıl Aktif Hale Getirilecek