Samsung Galaxy Z Flip3 modeli seri üretime geçti: İşte detaylar

samsung z flip

Samsung2un yakında tanıtılması beklenen katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip3, seri üretime geçti. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Samsung Electronics başkanı TM Roh, bu durumun farkında olduğu için, her bütçeye uygun katlanabilir modeller piyasaya süreceğini açıkladı. Her ne kadar Z Fold 3 modeli, beklenilenden çok daha yüksek fiyat etiketine sahip olsa da, Z Flip serisinde fiyatı düşük tuttuklarını ve daha da düşük tutacaklarını da ekledi. Bu yüzden Samsung’dan önümüzdeki aylarda Z Flip serisinin haricinde daha uygun fiyata satılacak yeni katlanabilir tasarımlar da görmek muhtemel.

Samsung Galaxy Z Flip3 modeli seri üretime geçti

Geçtiğimiz haftalarda, Samsung’un bir diğer katlanabilir telefon modeli Galaxy Z Fold 3‘ün seri üretime geçeceğine dair sızıntılar gerçekleşmişti. Sıra, daha uygun fiyatlı kardeşine geldi ve yeni modelin seri üretime geçildiğine dair ayrıntılar paylaştı. İddialara göre Samsung, her iki cihazdan da 7 milyon adet üretmeyi planlıyor. Fakat yakın zamanda gerçekleşecek lansman için 50.000-70.000 adeta arası üretilecek.

Galaxy Z Flip3 seri üretime geçti

Bu ince çerçeve tasarımı haricinde yeni model hakkında farklı iddialar da bulunuyor. İddialara göre Z Flip 3 modeli ile birlikte, artık katlanabilir modellerdeki kat izi son bulacak. Render görüntülerini incelediğimizde de, Z Flip 3 modelinin ekranında herhangi bir kat izinin bulunmadığı görülüyor.

Ayrıca Z Flip 3 modelinin ülkemizde satışa sunulacağına dair iddialar da mevut. Fakat serinin bir önceki modeli Z Flip 2 gibi, dudak uçuklatan bir fiyat ile gelmeyeceği düşünülüyor. 27 Ağustos’ta tanıtılması beklenen model hakkında aktarılanlar bu kadar. Önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi sızdırılacaktır.

İlgili Haberler:

>> Samsung Telefon Şifresi Kırma 2021 (Denendi Çalışıyor)