Bitcoin 30 bin dolar seviyesinin altına düştü: Yatırımcılar tedirgin

Ünlü milyarder servetinin yarısını

Dünyanın en büyük kripto para birimleri içerisinde yer alan Bitcoin 30 bin dolar seviyesinin bile altına indi. Bu düşüş uzun bir süredir devam ediyordu. İşte konuyla ilgili merak edilenler.

.

Bitcoin bir dönem 64 bin dolar seviyelerini bile aştı. Ancak burada fazla tutunamayıp 12 Mayıs 2021 tarihinde 47 bin dolara kadar çekildi. O günden beri hiç durmadan ciddi bir düşüş yaşıyor. Yaklaşık olarak 33 bin dolar seviyelerine kadar geri çekilen Bitcoin bu defa korkutucu bir hareket yaptı.

Küresel çapta ciddi bir yatırımcıya sahip olan kripto paralar ne yazık ki sürekli olarak düşüş eğilimi göstermeye başladı. Lider altcoin olarak görülen Ethereum bile hiç beklenmeyen bir şekilde 2 bin dolar seviyesinin altına indi. Ancak hiçbirisi Bitcoin kadar sert bir düşüş yaşamadı.

Bitcoin 30 bin dolar seviyesine çok güveniyordu

Yatırımcılar için bazı seviyeler ciddi bir öneme sahip. Mesela 30 bin dolar birçok kişi için düşmesi zor bir seviye olarak görüldü. Ancak lider kripto para birimi ne yazık ki düşüşe devam etti. Sonuç olarak 28 bin dolar düzeyine kadar iğne attı. Yaşanan bu gelişme üzerine yatırımcılar daha fazla korktu.

Bitcoin 30 bin dolar

Binance CEO’su bile konuyla ilgili tweet atarak insanların endişelenmemesi gerektiğini söyledi. Şimdilerde Bitcoin yaklaşık olarak 32 bin dolar seviyelerinde dolaşıyor. Bunun aşılıp aşılamayacağını ise zaman gösterecek. Şimdilik en önemli direnç noktalarından bir tanesi 40 bin dolar seviyesi.

Çin’deki madencilerin kovulması büyük endişe yarattı

Bugünlerde kripto para dünyasını etkileyen en büyük sorunlardan bir tanesi madencilerin kovulması oldu. Çin’de aşırı derecede elektrik tükettikleri için madenciler göç etmeye zorlandı. Birçok şirket ABD ve çevre ülkelere dağılmak zorunda kaldı. Sonuç olarak Bitcoin madenciliği ağır bir darbe aldı.

Yaşanan bu gelişmeler analistler tarafından geçici olarak değerlendiriliyor. Birçok kişi Eylül ayından itibaren yükseliş beklentisi içerisinde. Peki sizce kripto paraların geleceği ne olacak? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Kurucusu Deşifre Oldu: Binance CEO’su İlginç Bir Tweet Paylaştı

>> En fazla kazandıran kripto paralar bakın hangileri oldu (14 – 21 Haziran)

. . . . .