Samsung Galaxy Z Fold3 yüksek RAM seçeneği ile ortaya çıktı

Galaxy Z Fold

Samsung’un katlanabilir modeli Galaxy Z Fold3, yeni işlemcisi ve devasa RAM kapasitesi ile ortaya çıktı. İşte tüm detaylar.

Zaman geçtikçe klasik telefon tasarımlarından farklı modellere olan ilgi artmaya devam ediyor. Özellikle katlanabili­r modeller, 2020 yılına damgasını vurmuş durumda. Çünkü Galaxy Z Fold 2‘nin bekleni­lenden daha fazla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Bu ilginin ardından dev markalar tarafından katlanabili­r tasarımlar ortaya çıktı. Hakkında bir çok dedikodu dolaşan, 2021’de en çok konuşulacak modellerden biri olabilecek Galaxy Z Fold 3 modelinin tanıtım tarihine ilişkin yeni iddialar ortaya atıldı. Bununla beraqwber yeni modelde kullanılacak işlemci de belli oldu. İşte Samsung’un efsane katlanır telefon serisinin yeni modeli hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Yeni modelin, Mayıs ayının ilk günlerinde geleceği öne sürülmüştü. Kore haber sitesi kaynağına göre Samsung’un katlanabili­r serisinin yeni modeli Mayıs ayının başında tanıtılacaktı. Hatta geçtiğimiz aylarda Galaxy Z Fold 3 modelinin saha testçileri tarafından test edildiği iddia edi­lmişti. Telefonun çoktan hazır olduğunu öne süren iddia, mayıs ayında tanıtılacağı iddiasını kanıtlar nitelikte. Fakat bu iddialar Mayıs ayının bitmesi ile yalanlanmış oldu. Fakat ortaya, güvenilir bir kaynaktan iddia geldi. Ünlü sızıntıcı yeni tanıtım tarihi iddiasına ilişkin net bir tarih verdi.

Samsung Galaxy Z Fold3 yüksek RAM seçeneği ile ortaya çıktı

Samsung Galaxy Z Fold3 RAM

Yeni model hakkında neredeyse tüm özellikler belli oldu. İddialara göre Galaxy Z Fold3 Snapdragon 888 işlemcisine sahip olacak. Bununla beraber 12 GB RAM ile kullanıcılara sunulacağı da belli oldu. GeekBench listelerinde SM-F926U model numarası ile görünen model, tek çekirdeklide 1.124, çok çekirdeklide ise 3.350 puan aldığı görülüyor.

Geçtiğimiz iddiaları incelediğimizde, beklenen modellerin Ağustos ayında tanıtılacağına dair söylentiler mevcuttu. Unpacked etkinliğinin Ağustos ayının ilk veya ikinci haftasında başlayacak olması ise, bu iddiayı kanıtlar nitelikte. Net bir tarih vermek, kesin sonuca götürmez. Fakat çoğu kaynağa göre, önümüzdeki Ağustos ayı bitmeden, beklenen Samsung modelleri, kullanıcılarına sunulacak.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy Chromebook Go Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

>> Samsung MWC 2021 Ürünlerini Çevrim İçi Toplantı ile Tanıtacak