Samsung Galaxy Note Tarihe Karıştı: Şirket Doğruladı

Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note son dönemlerin en fazla tartışılan akıllı telefon modelleri içerisinde yer alıyor. Uzun bir süredir devam eden bazı haberler sonunda doğrulandı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung sürekli yeni akıllı telefon modelleri piyasaya sunuyor. Şirket geçtiğimiz günlerde yeni bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlik ile birlikte yeni teknolojiler kullanıcılar ile paylaşıldı. Birçok kişiyi heyecanlandırmayı başaran yeni teknolojiler Unpacked etkinliği kapsamında tanıtıldı.

Tüm bunlara ek olarak Galaxy S22 serisi kullanıcılarla paylaşıldı. Tanıtımı yapılan bu cihaz görebileceğiniz en gelişmiş Samsung teknolojilerine sahip. Bu nedenle birkaç adım daha önde olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu yeni Samsung Galaxy ailesi aslında Note serisinin tamamen bitmesini sağladı.

Samsung Galaxy Note ortadan kalkıyor

Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığınızda S pen gibi ekipmanların Galaxy S22 içerisinde yer aldığını görüyoruz. Bu durum Note serisinin tamamen ortadan kaldırıldığını kanıtlamış oluyor. Fakat Samsung tarafından resmi bir açıklama yapılmadığı için kimse pek kesin bir şey söylemiyordu.

Samsung Galaxy Note

Sonunda Samsung tarafından doğrulama geldi. Artık yeni bir Galaxy Note akıllı telefon modelinin kullanıcılarla paylaşılmayacağı ifade edildi. Böylece resmi olarak Note serisinin tamamen ortadan kalktığı kesinleşmiş oldu. Şirketin zaten bu seriye ihtiyacı yok. Katlanabilir akıllı telefonlar çok daha kullanışlı görünüyor.

Katlanabilir akıllı telefonlara yönelim olacak

Samsung özellikle katlanabilir akıllı telefon modellerine yönelmek istiyor. Şirket böylece büyük bir fark atacağına inanıyor. Mesela Z serisi bunun en canlı örnekleri içerisinde yer alıyor. Bu katlanabilir akıllı telefon modeli ile birlikte Samsung sektörde çok daha güçlü bir konuma ulaşabilir.

Katlanabilir akıllı telefon alanında ön plana çıkan Samsung sektörün en güçlü şirketi olarak biliniyor. Her ne kadar yakın rakipleri olsa bile yine de uzun bir süre pastadan büyük oranda pay alacak gibi görünüyor. Tüm gözler Apple tarafından üretilecek yeni akıllı telefon modellerine çevrildi.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy A53 5G sızdırıldı: Orta Segmentte Yeni Soluk!

>> Samsung’tan Dikkat Çekici Galaxy Note Açıklaması! Aslında Geri Mi Döndü?