Samsung Galaxy S21 Ultra Samsung Sitesinden Kaldırıldı: İşte Sebebi!

Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 Ultra modeli, Samsung’un resmi web sitesinden kaldırıldı. İşte bu kadar ilgi gören modelin kaldırılma sebebi.

Bildiğiniz üzere uzun süredir Samsung Galaxy Note serisine ait herhangi bir model karşımıza çıkmıyor. Bunun en temel sebeplerinden ise Note serisini Note serisi yapan detaylardan biri olan S Pen özelliğinin farklı Samsung modellerine kullanılıyor olması. Bildiğiniz üzere S20 Ultra ve Samsung Galaxy Z Fold 3 modellerinde S Pen kullanılabilir hale gelmişti. Haliyle Samsung Galaxy Note serisine de artık ilgi olmayacağı düşünüldüğünden herhangi bir Note modeli karşımıza çıkmadı.

Fakat Samsung Note serisini Note serisi yapan en temel detaylardan birisi de S Pen yuvası. Bugüne kadar karşımıza çıkan S Pen destekli modelleri düşündüğümüzde hiçbir modeline S Pen yuvasına sahip olmadığını biliyoruz. Fakat Samsung Galaxy S22 Ultra modeli adeta yenilenmiş bir Note serisi modeli olarak karşımıza çıkacak. Yakın tarihte tanıtılması beklenen Galaxy S22 Ultra modelinin tanıtımına aylar kala serinin önceki modeli S21 Ultra Samsung’un resmi web sitesinden kaldırıldı. İşte sebebi.

Samsung Galaxy S21 Ultra Samsung Sitesinden Kaldırıldı: İşte Sebebi!

Samsung Galaxy S21

Bildiğiniz üzere önümüzdeki haftalarda Samsung’un Galaxy S22 Ultra modeli tanıtılacak. Samsung’un web sitesinde ise S21 Ultra modelinin siteden kaldırıldığını görüyoruz. Bunun en temel sebebi ise S22 Ultra modelinin S21 Ultra modelinin gölgesinden kalabilecek olması. Çünkü iki model arasında bazı temel farklar olsa da, hemen hemen uzun yıllar kullanılabilecek modeller olarak karşımıza çıkıyorlar. Bu yüzden Galaxy S21 Ultra modeli, Samsung’un web sitesinden kaldırıldı.

Fakat S21 Ultra ile S22 Ultra modellerinin aynı olmadığını söyleyelim. Örneğin S21 Ultra modeli S Pen desteği ile geliyor. Fakat serinin yeni modelinde de S Pen desteği olmasına rağmen S Pen yuvası ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Kullanıcıların S Pen yuvasına sahip bir akıllı telefon özlemine karşılık, Samsung’dan Note serisini hatırlatacak bir model gelecek. Söz konusu modelin bir kalem yuvası ile gelmesi, serinin önceki modellerine karşı önemli bir avantaj. tabii ki bunun yanında işlemci ve kamera anlamında da önemli gelişmeler olacak.

İlgili Haberler:

>> iPhone 14 Ailesinde Hangi Modellerde 120Hz Ekran Tazeleme Olabilir?

>> Aşı Olmayan Giremez! Apple, Facebook ve Google Gibi Şirketlerden yeni Kovid Önlemleri