Xiaomi O Serisiyle Satış Rekorları Kırdı: Çok İlgi Görüyor!

Xiaomi

Xiaomi, o akıllı telefon serisi ile en çok tercih edilen akıllı telefon serileri arasında yerini aldı. İşte uygun fiyatı ile ülkemizde de satılan o modeller.

Xiaomi’nin Redmi Note serisi, en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Özellikle ülkemizde Redmi Note 8 ve 9 modelleri, en çok tercih edilen akıllı telefonlar arasında yer alıyordu. Söz konusu modellerin tercih edilmesinin en büyük sebebi uygun fiyattan satışa sunuluyor olması. Ayrıca bu uygun fiyata nazaran yüksek performans da sunan bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Serinin en son modeli Redmi Note 10 serisi de ülkemizde uygun fiyatı ile ilgi odağı hale gelmişti. Açıklanan verilere göre Xiaomi’nin en çok satışa sunulan akıllı telefon serisi belli oldu. İşte detaylar.

Xiaomi O Serisiyle Satış Rekorları Kırdı: Çok İlgi Görüyor!

Xiaomi, Note serisi hakkında önemli bir bilgi paylaştı. Redmi Xiaomi hesabının paylaştı bilgilere göre bugüne kadar 250 milyon Redmi Note serisine ait model satıldı. Bu verilerin içerisinde, bugüne kadar piyasaya sürülen tüm Note serisi modellerin yer aldığını belirtelim. 8 ay önce Redmi Note serisi 200 milyon kadar satılmıştı. Bu açıklamadan 8 ay sonra ise 240 milyonu deviren Xiaomi, orta segment akıllı telefon sektöründe rakiplerine gözdağı verdi.

Xiaomi

Geçtiğimiz 8 aydan bu yana Xiaomi’nin 40 milyon Redmi Note serisine ait akıllı telefon sattığı görülüyor. Tabii ki bu hesaplama ile Xiaomi’nin ayda 5 milyon Redmi Note modeli sattığı anlama gelir. Ülkemizde de benzer fiyat segmentine sahip akıllı telefonların ilgi odağı haline geldiğini biliyoruz. Bu veriler ise Dünya’da da uygun fiyatlı akıllı telefon modellerinin tercih edildiği anlamına gelir. Bu yüzden Dünya’da genellikle marka fark etmeksizin, uygun fiyatlı akıllı telefonların daha çok satış yaptığını da söylemek mümkün.

Genel olarak büyük markaların akıllı telefon tarafındaki pazar paylarına baktığımızda uygun fiyatlı modeller karşımıza çıkmaktaydı. Artık insanlar akıllı telefonlara yüksek ücretler vermek istemediği için uygun modellere olan ilgi daha fazla artacaktır.

İlgili Haberler:

>> iPhone 14 Ailesinde Hangi Modellerde 120Hz Ekran Tazeleme Olabilir?

>> Aşı Olmayan Giremez! Apple, Facebook ve Google Gibi Şirketlerden yeni Kovid Önlemleri