Samsung Galaxy S22 Ultra Kamerası Yapay Zekada Zirveyi Yaşatacak

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra en çok merak edilen cihazlardan bir tanesi olarak biliniyor. Peki bu cihazın kamerası nasıl olacak? Hadi gelin merak edilen ayrıntılara birlikte göz atalım.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung sürekli olarak yeni modeller piyasaya sürüyor. Şirket 2022 yılında toplam 52 çeşit akıllı telefon piyasaya sürecek. Bu aynı zamanda her hafta bir akıllı telefon modeli piyasaya sunacağı anlamına geliyor. Şirket ürün çeşitliliği bakımından gözünü karartmış gibi görünüyor.

Firmanın genellikle orta ve düşük bütçeli cihazlara yer vermesi bekleniyor. Fakat amiral gemisi dediğimiz modellerde çok daha farklı bir sistem takip edecek. Mesela Galaxy S22 Ultra cihazı için akıllara durgunluk verecek bir yapay zeka teknolojisi kullanması bekleniyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra işlemci desteği

Cihazın öncelikle işlemci kısmı ile başlayalım. Exynos işlemci serisi için AMD ile anlaşma yapan Samsung yeni modellerinde Exynos 2200 işlemci tercih edecek. Yapay zeka detayı işte tam olarak bu noktada ortaya çıkıyor. Bu işlemci 2.5GHz hızında çalışan bir ana çekirdek yapısına sahip olacak. Aynı zamanda 2.52GHz hızında çalışan 3 performans çekirdeği de yer alacak.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Bu işlemcilerin 108 megapiksel ana kamera, 2 adet 10 megapiksel telefoto sensör donanımlarını desteklemesi bekleniyor. Ayrıca 12 megapiksel ultra geniş açı kamera ve 40 megapiksel özçekim kamerası yine bu işlemciden güç alacak. Yapay zeka teknolojisi sayesinde renk ve parlaklık gibi detaylar düzenlenebilecek.

Bu cihazda yazılım ön plana çıkıyor

Yeni Samsung akıllı telefon modelinde yazılım biraz daha fazla ön plana çıkacak gibi görünüyor. Sızdırılan bilgilere bakacak olursak fotoğraf çekerken ekranın sağ alt köşesinde çok daha fazla detay yer alacak.

Kullanıcılar istemeleri halinde tüm detayları kullanabilecek. Böylece ortaya yapay zeka destekli yeni fotoğraf kareleri çıkacak. Peki siz Samsung cihazına eklenmesi planlanan bu özellik ilgili ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S22 Ultra, Poster Görselleri Sızdırıldı: Note Serisi Geri Döndü

>> Samsung Galaxy M21 ve Redmi 9T Karşılaştırması: İki Uygun Fiyatlı Telefon!