Samsung Galaxy Watch 5 Serisi İle Birlikte ‘Classic’ Modeline Veda Ediyor!

Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5 serisi ile tanıtılması beklenen ‘Classic’ modeli, yerini Pro’ya bırakacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında piyasaya sürülen Galaxy Watch 4 modeli, yepyeni özellikler ile karşımıza çıkmıştı. Piyasada üst segment olarak satışa sunulan akıllı saat modellerinde kullanıcıların en çok aradığı özelliklerinden biri ise EKG olmuştu. Fakat Samsung Galaxy Watch 4 modeli her ne kadar EKG özelliği sunuyor olsa da, ülkemizde henüz kullanılamıyordu. En büyük rakibi olarak görülen Apple Watch Series 7 modelinde ise söz konusu EKG özelliğinin çalıştığını görmekteydik. Bu yüzden Samsung Galaxy Watch 4, sevenleri bir tık hayal kırıklığına uğramıştı.

Fakat yakında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Watch 5 modeli, çarpıcı bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan Samsung Galaxy Watch 5 modeli ile alakalı ateş ölçme haberinden sonra, seri ile birlikte 3 farklı modelin de piyasaya sürüleceğine dair iddialar ortaya atılmıştı. Fakat artık bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. İddialara göre Galaxy Watch 5 serisinde yine 2 model karşımıza çıkacak. Fakat artık ‘Classic’ sürümü kullanıcılara sunulmayacak.

Samsung Galaxy Watch 5 Serisi İle Birlikte ‘Classic’ Modeline Veda Ediyor!

Galaxy Watch 5

İddialara göre Galaxy Watch 5, 276 mAh’lik bir pile sahip olacakken, serinin Classic modeli ise 397 mAh’lik bir pil ile karşımıza çıkacak. Sızıntılara göre Pro modelinin pil kapasitesi ile karşılaştırma yaptığımız zaman, Pro modelinin pil ömrünün çok daha uzun olacağını söyleyebiliriz. Haliyle teknoloji tarafında da serinin en güçlüsü, Pro modeli olacaktır.

Tabii ki ortaya çıkanlar henüz sızıntıdan ibaret. Yani bir kesinliğin söz konusu olmadığını belirtelim. Tanıtım tarihi yaklaştığı için önümüzdeki günlerde sunulacak modeller ortaya çıkanlar kesinleşecektir. Bununla beraber yeni modeller ile gelebilecek teknolojiler hakkında bilgiler ortaya çıkacaktır.

Seriye ait önceki modellerin Avrupa ile eş zamanlı olarak Türkiye’ye giriş yaptığını da biliyoruz. O yüzden Ga­laxy W­atch 5 serisine ait tanıtılacak Watch 5 ve Watch 5 Pro modelleri, önümüzdeki aylarda Türkiye’ye gelebilir. Önümüzdeki günlerde seri ile gelebilecek yeni modeller hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> iOS 15.5 Beta 2 Güncellemesi Yayınlandı: Bazı Yenilikler Yapıldı

>> Yeni Xiaomi 12 Serisi Yeni Bir Cihazla Geliyor: İşlemci Gücü Ateş Edecek