Huawei’nin Katlanır Telefonu Mate Xs 2 Günler Sonra Tanıtılıyor!

Mate Xs 2

Huawei’nin dışa katlanan telefonu Mate Xs 2 modeli günler sonra piyasaya sürülecek. İşte Türkiye’ye de gelmesi beklenen yeni model hakkında detaylar.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda Huawei Mate Xs modelini piyasaya sürmüştü. Dışa katlı bir yapıya sahip olan modelin tasarım olarak ilgi odağı haline geldiğini söyleyebiliriz. Fakat fiyat tarafında beklenenin çok üstünde satışa sunulmuştu. Şuanda Huawei’nin resmi sitesine baktığımızda, söz konusu modelin 30.000 TL den satışa sunulduğunu söyleyebiliriz. Rakibi Galaxy Z Fold 3 ise, ortalama 25 bin TL’den satışa sunuluyor. Bu yüzden piyasada daha uygun fiyatlı katlanır telefonlar üretmek için çalışmalara başlandı. İddialara göre Huawei Mate Xs 2 modeli, önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek. Ayrıca bu modelin, serinin önceki modelinden biraz daha uygun fiyata sahip olacağına dair sızıntılar mevcut.

Huawei’nin Katlanır Telefonu Mate Xs 2 Günler Sonra Tanıtılıyor!

Cihazın henüz tasarım detayları hakkında ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Fakat iddialara göre Mate Xs modeli gibi yine dışa katlanır yapıya sahip bir akıllı telefon olarak karşımıza çıkacak. Teknik özelliklerine dair bazı söylentiler mevcut. İddialara göre yeni model Kirin 9000 yonga seti tarafından desteklenecek. Fakat diğer teknik özellikleri hakkında ortaya çıkan bir sızıntı mevcut değil.

Mate Xs 2

Bununla beraber serinin önceki modelinde yaşanan kat izi gibi sorunların bu modelde yaşanmayacağı düşünülüyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın. Fakat teknik özelliklerine dair bazı söylentiler mevcut. İddialara göre yeni model Kirin 9000 yonga seti tarafından desteklenecek. Fakat diğer teknik özellikleri hakkında ortaya çıkan bir sızıntı mevcut değil

İlgili Haberler

>> iOS 15.5 Beta 2 Güncellemesi Yayınlandı: Bazı Yenilikler Yapıldı

>> Yeni Xiaomi 12 Serisi Yeni Bir Cihazla Geliyor: İşlemci Gücü Ateş Edecek