WhatsApp Paralı Olacak İddiaları Ortalığı Karıştırdı

WhatsApp yeni özelliklere

WhatsApp paralı olacak iddiaları birçok kişinin kafasında soru işareti yarattı. Peki gerçekten de WhatsApp böyle bir girişimde bulunacak mı?

Dünyanın en çok kullanılan uygulamaları içerisinde yer alan WhatsApp bu aralar yeni kararlar alıyor. Özellikle son dönemlerde bazı özelliklerin eklendiğini görüyoruz. Fakat çeşitli güvenlik problemleri nedeniyle WhatsApp bazı kullanıcılar tarafından birçok soru işareti yaratıyordu.

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda uygulama ile ilgili herhangi bir gizlilik çalışması yapılmadığını görüyoruz. Bunun yerine uygulamadan yüksek oranda gelir elde edilmek isteniyor. Bunu yapmak için eski ismi Facebook olan Meta bazı güncellemelere yer verecek. Güncellemelerin önemli bir bölümü paralı olacak.

WhatsApp paralı olacak dedikodusu çıkmıştı

WhatsApp şimdilik kullanıcıları ikiye bölmüş gibi görünüyor. Standart kullanıcılar sadece mesajlaşmak için bu uygulamayı tercih edecek. Yani herhangi bir ücretlendirme olmayacak. Fakat işletme hesapları için farklı bir yol izlenecek. WhatsApp bir tür üyelik modeline geçmeye hazırlanıyor. Bu üyelik modeli ile birlikte işletme hesaplarına ek bazı özellikler verilecek.

WhatsApp paralı olacak

Yeni gelecek olan özellikler ile birlikte çoklu cihaz desteği kullanıcılara geniş çerçeveli bir şekilde verilecek. İşletme hesapları profesyonel bir WhatsApp kullanımı için belirli miktarlarda ücret ödemesi yapacak. Sadece işletmeler için kullanıma sunulacak olan bu yeni düzenleme diğer kullanıcıları ilgilendirmeyecek. Böylece standart kullanıcının para ödemesine gerek kalmayacak.

WhatsApp son görülme özelliğini değiştiriyor

Bildiğiniz üzere bu mesajlaşma uygulaması son görülme özelliğini kapatma seçeneği sunuyor. Bu seçeneği kullandığınızda başkaları sizin en son ne zaman uygulamaya giriş yaptığınızı göremiyor. Fakat siz de başkalarının en son ne zaman bu uygulamaya giriş yaptığını göremiyorsunuz. Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre WhatsApp bu özelliği çok daha fazla yaygınlaştırmak istiyor.

Önümüzdeki haftalarda platformun birçok yenilik alacağı kesinleşti. Kullanıcılar artık daha opsiyonel bir uygulama ile karşı karşıya kalacak. Peki sizce WhatsApp daha başka ne tür özellikler almalı?

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Kullanıcıları Uyarı Aldı: Büyük Tehlike Yaratıyor

>> Artık WhatsApp Büyük Dosya Paylaşımı Mümkün Olacak: En Fazla 2 GB!