iPhone 14 Tasarımı Ortaya Çıktı: İlk Özellikler Belli Oldu!

iPhone 14 Pro RAM

iPhone 14 serisi ile gelecek modeller, iki boyutlu modellerde ortaya çıktı. İşte Apple’ın önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen serisi hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Yıllardır farklı iPhone modellerinin farklı teknolojileri ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Fakat genel olarak bu durumu değerlendirdiğimizde, daha önce Android tarafında çıkan özelliklerin yıllar sonra iPhone tarafında karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Örneğin yıllardır Android tarafında karşımıza çıkan yüksek tazeleme oranına sahip paneller, iPhone camiasına yeni yeni giriş yapmaya başladı. Bununla beraber zamanında Android’de kullanılan özelliklerin de iPhone tarafına yıllar sonra geldiğini söyleyebiliriz.

iPhone kullanıcılarının bu konuda en çok mustarip olduğu nokta ise, çentikli ekran tasarımı idi. iPhone, her ne kadar çentikli ekran tasarımını yıllar önce getirdiğinde büyük bir ilgi odağı haline gelmiş olsa da, üzerinden yıllar geçmesine rağmen asla bu ekran tasarımdan vazgeçmedi. Çoğu iPhone kullanıcısı bu durumdan şikayetçi iken, iPhone bu konuda hiçbir değişiklik yapmadı. Yıllarca, her sene artık yeni iPhone modellerinin ekranında çentikli ekran kullanılacağına dair sızıntılar gerçekleşse de bu sıkıntılar asla gerçeği yansıtmadı. Fakat sonunda artık iPhone 14 modelinin tasarımının çentikli ekran tasarımı ile gelmeyeceği kesinleşti diyebiliriz. Bununla beraber yeni modellerin kamera tasarımına dair de ortaya çıkan detaylar mevcut. İşte iPhone 14 serisi ile gelecek 4 modelin ortaya çıkan tasarımı ve özellikleri.

iPhone 14 Tasarımı Ortaya Çıktı: İlk Özellikler Belli Oldu!

iPhone 14

Görselleri incelediğimizde, iPhone 14 modellerinin iki boyutlu tasarımlarını görmekteyiz. Sızıntılar, yeni modellerden ikisinin 6.1 inçlik ekrana, diğer ikisinin ise 6.7 inç ekrana sahip olacağı yönünde. Ayrıca bu modellerde 8K video kaydı desteğinin de gelmesi bekleniyor. Serinin iki modelinde, bir önceki seride olduğu gibi üçlü kamera tasarımı bizleri karşılarken, diğer iki modelde ise ikili kamera bulunacak.

Ayrıca iPhone 13 serisine göre daha büyük bir kamera çıkıntısına sahip olacağı da iddia edilenler tasarımda. Ekran tarafında ise delikli ekran tasarımı ve 120 Hz tazeleme oranının kullanıcılara sunulacağı da kesinleşmişti. Önümüzdeki günlerde Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 14 serisi modelleri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Haftalık Telefon Haberleri (11 Nisan 2022-18 Nisan 2022)

>> Realme Q5 Yakında Tanıtılacak: Türkiye’ye Gelebilir!