Samsung Galaxy Z Fold 4 Render Görselleri Ortaya Çıktı!

Z Fold 4

Samsung Galaxy Z Fold 4 katlanabilir ekran modelinin render görüntüleri ortaya çıktı. İşte yeni model hakkında tüm sızıntılar.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Galaxy Z Fold 3 modeli bir hayli ilgi görmüştü. Söz konusu modelin tercih edilmesindeki en büyük nedenlerden biri, katlanır ekranının yanı sıra S Pen desteği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor olması idi. Fakat Samsung Note serisinde kullanılan S Pen‘in, Z Fold serisinde çalışmadığını belirtelim. Çünkü söz konusu model, katlanabilir bir ekrana sahip olduğu için, son derece hassas bir yapıya sahip. Henüz tanıtılmasına aylar olan Z Fold 4 modeli hakkında bazı bilgiler edindik. İşte ayrıntılar.

Samsung Galaxy Z Fold 4 Render Görselleri Ortaya Çıktı!

Z Fold 4

Cihazın ortaya çıkan görsellerini incelediğimizde, Galaxy S22 Ultra modeline benzer bir yapının bizleri karşıladığını görmekteyiz. Kamera tarafına baktığımızda, dikey konumlandırılmış üçlü kamera bizleri karşılayacak. İddialara göre bu kameraların 108 MP ana kameraya sahip olacağına dair iddialar mevcut. Bununla beraber bu kameranın 3x optik zoom özelliğine de sahip olacağına dair iddialar bulunuyor. Bu lens 1/2.55″ ISOCELL HM3 sensörü olarak geçiyor. DxOmark listelerinde bu kameranın kullanıldığı modellerin zirvede olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda Z Fold 4 modelinin Qualcomm tarafından sunulacak Snapdragon 8 Gen 1+ yongasına sahip olacağı da kesinleşti.

Z Fold 4

Tasarıma genel olarak baktığımızda, serinin önceki modellerine benzer bir tasarım anlayışı hakim. İçe katlanır bir yapıya sahip olan modelin, dış ekranının 6.2 inç boyutunda olması bekleniyor. İç ekranının ise 7.6 inç boyutunda olması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Call of Duty ‘ye King Kong ve Godzilla Geldi! Oynamak İçin Ne Yapmalısınız?

>> FIFA ile EA Sports’un Anlaşması Bitti, FIFA Oyunlarına Elveda