Android 13 Beta 1, Bu Telefonlar İçin İndirilebilir Hale Geldi!

Android 13

Android 13 Beta 1 sürümü, bazı modeller için indirebilir hale geldi. İşte Android 13 sürümünün B­eta programını indirebilecek modeller.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yılın son aylarında Android 12 kararlı sürümü yayınlandı. Daha sonraki haftalarda ise söz konusu güncellemeyi destekleyen telefonlar birer birer güncellendi. Android 11’e göre daha optimize olan yeni sürüm, kullanıcıların tarafından ilgiyle karşılandı. Aynı zamanda performans anlamında da önemli iyileştirmelere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle sunduğu oyun modu sayesinde maksimum performansı amaçlayan sürüm, oyun hazzını Android kullanıcılarına sonuna kadar yaşatıyor. Henüz Android 12 yeni tanıtılmışken, hala bile Android 12’ye geçmeyen modeller varken Android 13 hakkında ilk sızıntılar gerçekleşti. Tasarım açısından farklı arayüz ile gelen model, teknik tarafta da kullanımı kolaylaştırma tarafında önemli gelişmeler ile karşımıza çıkıyor. İşte bazı akıllı telefon modelleri için indirebilir hale gelen yeni sürüm hakkında tüm detaylar.

Android 13 Beta 1, Bu Telefonlar İçin İndirilebilir Hale Geldi!

Android 13 Beta

Şubat ve Mart aylarında geliştirici önizlemeleri yayınlanmıştı. Artık yeni sürüm hakkında daha fazla detaya sahibiz. Çünkü Andr­oid 13 Beta sürümü, bazı desteklenen akıllı telefonlar için kullanılabilir hale geliyor. Tabii ki önceki sürümlerden de alışık olduğumuz gibi, Google Pixel modelleri, Android 13 Beta sürümünü kullanmaya başlıyor.

İlk olarak, Google Pixel modellerinin, Android 13 B­eta 1 sürümünün güncellemesini aldığını belirtelim. Geçtiğimiz yıllarda Android 11 Beta ve Android 12 Beta sürümlerinin güncellemesini alan ilk Pixel serisine ait olmayan modeller, Oppo’nun Find serisi modelleriydi. Bu yıl da geleneğin devam ettiğini ve And­roid 13 Beta sürümünü Pixel serisi dışında ilk olarak yine Find serisi modelinde geleceğini belirtelim. Oppo Find X5 Pro modeli için Android 13 Beta 1 sürümü indirilebilir hale geldi.

Realme GT 2 Pro modelini de Android 13 Beta sürümünü alacak ilk model olacak. Önümüzdeki günlerde yeni güncellemeyi alacak diğer modeller hakkında da yeni detaylar ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Call of Duty ‘ye King Kong ve Godzilla Geldi! Oynamak İçin Ne Yapmalısınız?

>> FIFA ile EA Sports’un Anlaşması Bitti, FIFA Oyunlarına Elveda