iPhone 15 Ekranları Tahmin Ettiğiniz Gibi Olmayacak

Apple iOS 16

iPhone 15 ekranları son derece farklı bir şekilde kullanıcılarla buluşacak. Bu tasarımın ilginç olacağı tahmin ediliyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Tüm gözler iPhone 14 serisine çevrildi. Apple tarafından geliştirilecek olan iPhone 4 serisi kısa bir süre içerisinde kullanıcılarla paylaşılacak. Henüz iPhone 13 bile satış rakamları bakımından tatmin edici seviyeye ulaşmadı. iPhone 14 ile bunun tam tersine dönüşmesi bekleniyor. Peki iPhone 15 için beklentiler ne?

Bu noktada biraz kafa karışıklığı yaşanmış olabilir. Ancak odak noktasının daha çok iPhone 15 olacağını söyleyebiliriz. iPhone 14 serisinin normal bir ekran tasarımı ile geleceği ifade ediliyor. Fakat iPhone 15 diğerlerinden biraz daha farklı olacak. Peki iPhone 15 için Apple nasıl bir tasarım düşünüyor?

iPhone 15 ekranları yenilenecek

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre Apple yeni iPhone tasarımında oldukça ilginç bir detaya yer verecek. iPhone 15 ile birlikte hap delik ekran dediğimiz bir sisteme geçiliyor. Bu sistemle birlikte çentik ekranların sonu gelecek diyebiliriz. Konu ile ilgili analistler bazı detaylara yer verdi.

iPhone 15 ekranları

Apple analistleri tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda iPhone 18 serisine kadar ekran özelliklerinin bu doğrultuda devam edeceği görülüyor. Yani Apple, iPhone 15 ile birlikte hap delik ekran tarzına geçiyor. Ancak bu tarzı çok uzun bir süre daha devam ettirecek gibi görünüyor. Ekran altı kameranın maliyetli olması nedeniyle şimdilik hap ekran tercih edilecek.

2025 yılından sonra her şey değişebilir

Özellikle 2025 yılından sonra her şey değişebilir. Apple 2025 tarihinden itibaren ilginç bazı denemeler yapacak. Bunlardan en çok ön plana çıkması beklenen tarz ise ekran altı kameralar olacak. Yani çentik tamamen sıfıra indiriliyor. Böylece iPhone yepyeni bir tarza kavuşacak.

Henüz Apple tarafından konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat analistlerin görüşleri bu yönde. Peki sizce yeni iPhone cihazlarında nasıl bir tasarım tercih edilmeli? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> iPhone 15 Lightning Girişine Veda Ediyor Olabilir: Bir Devrin Sonu!

>> iPhone 14 Pro Modellerinin Ekranları Daha Büyük Olabilir! Peki Ya Tasarım?